Pikniki rodzinne w Kruszynie stają się tradycją. Miłe wspomnienia z ubiegłorocznego spotkania zmotywowały Radnego Rady Gminy Bolesławiec - Rafała Jańca do zorganizowania kolejnego spotkania integracyjnego dla najmłodszych mieszkańców Kruszyna.

Tym razem piknik odbył się 17 sierpnia w przepięknej scenerii kruszyńskiego parku przy ulicy Świętojańskiej. Zgromadzone w tym urokliwym miejscu dzieci wraz z rodzicami wspaniale bawiły się, dzięki animacjom przygotowanym przez rodziców z Rady Rodziców działającej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kruszynie i pana Maćka z firmy Fun Sport oraz uwielbianym przez dzieci dmuchańcom, na których najmłodsi uczestnicy spotkania mogli dać upust swojej energii.

O to, aby dzieci i ich rodzice nie byli głodni zadbało Koło Łowieckie „Cyranka” z Bolesławca, sponsorując i przygotowując dla wszystkich dzieci poczęstunek (kiełbaski z grilla, słodycze, napoje), a także symboliczne prezenty. Podobnie jak w ubiegłym roku, słodką niespodziankę przygotował dla najmłodszego pokolenia Zastępca Wójta Gminy Bolesławiec - pan Roman Jaworski, częstując dzieci lodami, które na pewno w tym upalnym dniu sprawiły wszystkim ogromną przyjemność.

Organizatorów spotkania wspierał swoją pomocą sołtys i Radny - Henryk Ostrowski oraz członkowie Rady Sołeckiej, Koło Gospodyń Wiejskich z Kruszyna, pan T. Rościszewski z firmy „TOMADA”, także rodzice i dziadkowie najmłodszych mieszkańców Kruszyna, którzy upiekli wspaniałe ciasta i dbali o bezpieczeństwo dzieci podczas pikniku.

Zabawa, w której udział brało ponad sto dzieci, trwała do późnych godzin wieczornych, a jej uczestnicy opuszczali ją we wspaniałych nastrojach z nadzieją, że spotkają się ponownie za rok. Oby takich spotkań było jak najwięcej, ponieważ jak dało się zauważyć, znacznie poprawiają one relacje i więzi społeczne, dają mieszkańcom poczucie przynależności do danej społeczności, a tym samym do swojej „małej ojczyzny” jaką jest niewątpliwie miejscowość, gmina, region w którym przyszło im egzystować.

Beata Janiec

fot. K. Truszkowski