18 sierpnia podczas Parady, otwierającej Bolesławieckie Święto Ceramiki, przedstawiciele Gminy Bolesławiec w towarzystwie gminnych zespołów zapraszali bolesławian i turystów na Dożynki do Brzeźnika.

Po raz kolejny było kolorowo i tradycyjnie, czyli ludowe wzory, dożynkowe, naturalne wianki, zbożowe krawaty, świeże, domowe wypieki, polskie jabłka oraz mnóstwo uśmiechu – tak reprezentacja Gminy prezentowała się na Paradzie Ceramicznej.

Poza smakołykami, przygotowanymi przez panie z gminnych Kół Gospodyń Wiejskich, chętni otrzymali ulotki z programem Święta Plonów, które już w niedzielę, 27 sierpnia, odbędzie się w Brzeźniku. W Paradzie uczestniczyli pracownicy Urzędu Gminy Bolesławiec, Radni Rady Gminy, pracownicy jednostek, Zespół Śpiewaczy "Ocice", Zespół "Leśne Nastroje" z Dobrej oraz Gminny Zespół Pieśni i Tańca "Jutrzenka".

Przypomnijmy, że Dożynki rozpocznie Msza Święta o godz. 13.00, a po niej w programie koncerty zespołów ludowych, prezentacje wieńców, konkursy i zabawy. Gwiazdą Dożynek będzie zespół CLASSIC. Zapraszamy!

Karolina Wieczorek