Dzień Dziecka w Nowej

4 czerwca zorganizowaliśmy dla naszych dzieci spotkanie z okazji Dnia Dziecka. Organizatorami święta byli sołtys wsi - Ewa Surma i rodzice dzieci. Przygotowano dla nich prezenty, które sołtys pozyskała od sponsorów, tj. Państwa Wandy i Jerzego Rutkowskich Fast Service s.c. z Bolesławca, Pani Grażyny Paraciej i Pana Zbigniewa Karp z Nowej. Główną nagrodą był natomiast wyjazd do Parku Wodnego "Orka" dzięki przychylności Pana Roberta Tomczyka Prezesa Zarządu "Orka" oraz do Placu Zabaw "Oli", dzięki wsparciu Pana Kamila Gizy.

Spotkanie rozpoczęło się złożeniem życzeń dzieciom przez sołtysa wsi. Pomimo złej pogody zorganizowano gry i zabawy, które prowadziła Pani Dorota Zajęczkowska - nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Ocicach oraz Dominika Wiżgała. Były to zabawy pamięciowe, takie jak "Idziemy na zakupy" czy "Kot Ministra ", jak również sprawnościowe "Zrób i wróć ", "Obraz na czas", "Ludzie do ludzi ". Jednak najwięcej radości sprawiła dzieciom "Mumia", w której to osoba musiała w jak najszybszym czasie owinąć całego partnera papierem toaletowym oraz zabawa "Rodzina idzie do zoo ", do której włączyli się również rodzice. Nie obyło się również bez "Gorących krzeseł".

Spotkanie zakończyliśmy smakowitym poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców oraz z wielkimi uśmiechami na twarzach. Na pewno wszyscy będziemy miło wspominać ten jakże radosny dzień.

Ewa Surma

Dzień Dziecka w Otoku

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat…” W myśl tych słów Janusza Korczaka Rada Sołecka z Otoku na czele z Panią Sołtys Genowefą Mrozik na placu zabaw zorganizowała pełen sportowych i innych przeróżnych atrakcji Dzień Dziecka. Pogoda dopisała, dlatego też na tą uroczystość, która odbyła się  3 czerwca przybyła cała ferajna uśmiechniętych dzieci z Otoku.  

Organizatorzy zapewnili wiele ciekawych konkursów, potyczek sportowych i zabaw animacyjnych. W zmaganiach sportowych swoje siły mogły wypróbować nie tylko dzieci, ale także ich rodzice. Zostały zorganizowane konkursy, po których czekały na zwycięzców ciekawe nagrody główne oraz pocieszenia. Żadne dziecko nie wyszło tego dnia z pustymi rękoma. Wszystkie dzieci miały okazje do pomalowania twarzy oraz wzięcia udziału w zabawach ruchowych z wykorzystaniem  m.in. z chusty Klanz, z czego ochoczo korzystały.

Po wyczerpujących zabawach dzieci były spragnione i głodne dlatego też dla wszystkich został przygotowany popcorn, kiełbasa z grilla, lody dla ochłody oraz zimne napoje.

Impreza nie mogłaby się odbyć bez pomocy mieszkańców wsi, dlatego wszystkim, którzy zaangażowali się w jej organizację , Rada Sołecka składa serdeczne podziękowania.

Radosne twarze dzieci były najlepszym prezentem jaki mogli dostać dorośli.

Genowefa Mrozik

 

Dzień Dziecka w Starych Jaroszowicach

4 czerwca dzieciaczki z naszej wioski spotkały się by jak co roku świętować swój dzień.

Tym razem zabawiały nas wesołe klauny. Nie zabrakło zabaw, gier i konkursów, za które dzieci otrzymały słodkie nagrody. Mimo nieprzychylnej pogody frekwencja milusińskich była bardzo duża. I choć deszcz próbował przerwać nam dobra zabawę, imprezę przeniesiono do sali Domu Ludowego. Zamieściła się nawet dmuchana zjeżdżalnia.

Dziękujemy za liczne przybycie dzieci jak i ich rodziców i do zobaczenia za rok.

Aneta Małecka