Sobotnie „Wspólne przy ogniu muzykowanie” to już tradycja. Niezmiennie od kilku lat odbywa się ono w Kruszynie i niezmiennie – gromadzi tych, którzy chcą i lubią się dobrze bawić. A chętnych nie brakuje.

Ideą muzykowania było stworzenie możliwości, w której zespoły będą mogły od siebie wzajemnie czerpać naukę i inspirację. Sprawdza się to znakomicie, bowiem członkowie Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Bolesławieckiej po raz kolejny postanowili, że wykorzystają ten czas na naukę tradycyjnego tańca, którego nauczyć ich postanowili nasi goście z zespołu Veselin Masleša. W Muzykowaniu wzięli udział także członkowie innych zespołów oraz wielu sympatyków muzyki ludowej, którzy czynnie uczestniczyli w zabawie.

Zresztą nie tylko członkowie zespołów z chęcią ruszyli do zabawy – szybko przyłączyli się do niej Wójt Gminy Bolesławiec – Andrzej Dutkowski, Ambasador Bośni i Hercegowiny – Duško Kovaćevic, Konsul Honorowy Republiki Serbii - Ranko Tomović oraz Konsul Honorowy Bośni i Hercegowiny - Jacek Gunther Ślaski oraz wielu zaproszonych gości oraz mieszkańców Gminy Bolesławiec.

Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.

Natomiast już jutro o godz. 14.00 na boisku sportowym w Bolesławicach odbędzie się Bałkańska Festa. W programie prezentacje piosenek polskich i bałkańskich, pita, pećenica i inne potrawy bałkańskie, a Gwiazdą Wieczoru będzie zespół Veselin Masleša.

Karolina Wieczorek