Już w niedzielę, 4 czerwca, na boisku sportowym w Bolesławicach po raz XIII odbędzie się Bałkańska Festa. Jednak już w piątek i w sobotę, 2-3 czerwca, odbędą się wydarzenia kulturalne i sportowe w ramach Festy. Sprawdź program!

Tegoroczną Gwiazdą Bałkańskiej Festy będzie zespół Veselin Masleša, który już 2 czerwca wystąpi na koncercie w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzeźniku. Początek o godz. 18.00 a wstęp na wydarzenie jest wolny.

Sobota upłynie bardziej aktywnie – o godz. 11.00 zapraszamy wszystkich aktywnych do udziału Biegu po Wspomnienia, który wystartuje przy wjeździe przy zbiorniku wodnym w Krępnicy. Do udziału zgłosić się mogą dzieci, młodzież i dorośli. To już ostatnia chwila, by wysłać zgłoszenie.

Również w sobotę odbędzie się Wspólne przy ogniu muzykowanie. Zapraszamy chętnych na teren zielony przy Hotelu Europa w Kruszynie. Startujemy o godz. 20.00 a przybyłym gwarantujemy sporą dawkę muzyki i tańca. Wstęp kosztować będzie 10 zł, a wejściówka będzie jednocześnie talonem do wykorzystania w punkcie gastronomicznym.

Kulminacją wszystkich działań będzie niedzielna Bałkańska Festa, która rozpocznie się już od godz. 14.00 na boisku sportowym w Bolesławicach. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla wszystkich bez względu na wiek. Można będzie spróbować swoich sił w warsztatach robienia pity, dla dzieci przygotowane zostaną dmuchańce, a dla smakoszy – stoiska gastronomiczne, na których oprócz pity czy pećenicy spróbować można będzie wielu potraw polskich i bałkańskich. Przez cały dzień na scenie prezentować się będą zespoły z repertuarem polskim i tym z bałkańskimi korzeniami. Gwiazdą Wieczoru będzie zespół Veselin Masleša, a Festę zakończy zabawa taneczna.

Zapraszamy!

Karolina Wieczorek

PlakatFESTA2017.jpeg