Tradycyjnie ostatnia niedziela maja należy do Dąbrowy Bolesławieckiej, gdzie odbywa się Festyn Pierogowy. Tego dnia na boisko sportowe przybywają nie tylko miłośnicy pierogów, ale także ludzie, którzy chcą przyjemnie spędzić czas.

Dopisała pogoda i festynowi goście. Nie zabrakło także konkursu na najsmaczniejsze pierogi ruskie. W tych pierogowych zawodach wzięły udział Koła Gospodyń Wiejskich z Łąki, Suszek, Dąbrowy Bolesławieckiej, Dobrej, Nowych Jaroszowic i Tomaszowa Bolesławieckiego. Komisja konkursowa w składzie: Lila Liszcz oraz Ryszard Miziniak po degustacji pierogów postanowili przyznać: I miejsce dla Dobrej, II dla Tomaszowa Bolesławieckiego, III miejsce dla Nowych Jaroszowic. Wyróżniono także Koła z: Łąki, Suszek i Dąbrowy Bolesławieckiej. 

Występy sceniczne rozpoczęły dzieci z miejscowej Szkoły Podstawowej i rodzice jak paparazzi z radością fotografowali i nagrywali swoje urocze pociechy. Po nich wystąpiły młode wokalistki z Kruszyna: Elisa i Denise Laudani, które swoimi pięknymi głosami wprawiły publiczność w dobry nastrój. Nowością na gminnej scenie był zespół MIŁEK z Wojcieszowa pod dyrekcją Antoniny Sikorskiej. Panowie swoimi mocnymi głosami czarowali festynową publiczność. W refleksyjny nastrój wprawił zebranych gości Joel Beucher. Jego piękny głos i gitara jeszcze długo brzmiały w uszach słuchaczy. Dla miłośników nowoczesnych rytmów zatańczyli tancerze break dance pod kierownictwem Pawła Klimka. Całkowicie w innych klimatach zagrał i zaśpiewał znany i lubiany zespół NASZA BIESIADA z Osiecznicy. Na zakończenie występów scenicznych swój pokaz tanecznych umiejętności dała starsza grupa ZPiT Ziemi Bolesławieckiej.

Imprezę zakończyła zabawa taneczna do późnych godzin nocnych.

Beata Widera