Reprezentanci Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żeliszowie zajęli II miejsce w eliminacjach strefy jeleniogórskiej Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym szkół podstawowych.

Po wcześniejszym zwycięstwie w eliminacjach powiatowych, drużyna w składzie: Dominika Wróblewska, Kamila Dudek, Krzysztof Turek i Adrian Lech, reprezentowała region bolesławiecki w konkursie, który 6 maja odbył się w Jeleniej Górze. W klasyfikacji indywidualnej Dominika Wróblewska uplasowała się na II miejscu. Uczniowie wykazali się doskonałą znajomością przepisów obowiązujących w ruchu drogowym oraz wysokim poziomem umiejętności jazdy po rowerowym torze przeszkód. Konkurs corocznie organizowany jest przez Polski Związek Motorowy oraz Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Przypomnijmy, reprezentacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żeliszowie w tym samym składziezajęła I miejsce w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2017. Zawody rozegrane zostały w dniu 26 kwietnia w Gimnazjum Samorządowym Nr 2 w Bolesławcu. Organizatorem Turnieju była Komenda Powiatowa Policji. Uczestnicy rozwiązywali testy ze znajomości przepisów z zakresu ruchu drogowego oraz pierwszej pomocy przedmedycznej. Każdy ze startujących musiał również pokonać tor przeszkód, na którym sprawdzano umiejętność bezpiecznego poruszania się rowerem. Nasza reprezentacja po raz kolejny wyszła zwycięsko z rywalizacji na etapie powiatowym, powtarzając osiągnięcie z poprzedniego roku. 

Arkadiusz Kruszelnicki