W niedzielę, 23 kwietnia, w Kruszynie odbył się Koncert „Na Ludową Nutę”. Dom Ludowy tego dnia rozbrzmiewał swojskimi melodiami, a scena aż się trzęsła od energicznych tańców. 

Jako pierwsi wystąpili członkowie Zespołu Śpiewaczego z Ocic. W niedzielnym składzie zespołu zaśpiewały aż trzy pokolenia.

Po nich zaprezentował się Zespół Śpiewaczy z Żeliszowa, który w ostatnich miesiącach poszerzył swój skład, a ich żywe piosenki spotkały się z uznaniem zebranych. 

Gminny Zespół Pieśni i Tańca „Jutrzenka” pokazał się w polskim repertuarze i swoim niezmiernie ciekawym występem porwał zgromadzoną publiczność. Interesująca choreografia zespołu to zasługa nowej instruktorki - Alicji Laskowskiej.

Po „Jutrzence” swoje utwory zaprezentował najmłodszy stażem zespół „Leśne Nastroje” z Dobrej, który tak jak poprzedni wykonawcy spotkał się z życzliwym przyjęciem. 

Przyszedł czas na największy liczbowo Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Bolesławieckiej, który zaskoczył publiczność – piosenką i tańcem „Artystyczna drużyna” nawiązującym do harcerskich początków grupy. Potem było jeszcze ciekawiej, bo na scenie zatańczyli między innymi górnicy z pióropuszami na czapkach. 

Każdy z zespołów otrzymał podziękowanie za całoroczną pracę i kosz pełen niespodzianek z rąk Wójta Gminy Bolesławiec - Andrzeja Dutkowskiego, Przewodniczącego Rady Gminy - Bogusława Uzieja, Radnych Grażyny Łuckiej i Andrzeja Szwedo oraz Sołtysa Wsi Kruszyn - Henryka Ostrowskiego.

Mimo kapryśnej pogody, która oferowała na przemian deszcz, grad i słońce udało się zorganizować korowód ulicami Kruszyna. I tak kolejna edycja „Na Ludową Nutę” przeszła do historii.

Organizatorem imprezy był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie.

Beata Widera