W poniedziałek, 10 kwietnia, najmłodsze pokolenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego świętowało fakt, że tamtejsze nowe przedszkole zostało oddane do użytku. W praktyce oznacza to, że przedszkolaki korzystają już z nowych sal oraz pomocy dydaktycznych.

Maluchy, ich rodzice i opiekunowie, nauczyciele i dyrektor szkoły – Dariusz Kunaszko zgromadzili się przed obiektem. Tam w ciepłych słowach zwrócili się do Wójta Gminy Bolesławiec – Andrzeja Dutkowskiego, któremu podziękowali za nowy obiekt. Włodarz gminy otrzymał symboliczny upominek z rąk Rafała Jańca – Radnego Rady Gminy Bolesławiec, ale najcenniejszy był prezent, jaki tego dnia trafił w jego ręce przygotowali i wręczyli mu najmłodsi – był to zbiór obrazków i ilustracji. Maluchy przygotowały także krótki program artystyczny, w którym wyraziły swoją radość z nowego przedszkola.

O trudnościach, jakie napotkano przy powstaniu kompleksu przedszkolnego, ale przede wszystkim o tym, jak ważny jest on dla lokalnej społeczności mówił w swoim wystąpieniu Wójt – Andrzej Dutkowski. Wyraził on także przekonanie, że będzie to miejsce wspólnych zabaw, śmiechu oraz nauki.

W imieniu rady rodziców zabawki na ręce najmłodszych przekazał Rafał Janiec, który podziękował także za wsparcie Przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich w Kruszynie – Irenie Szoce. Następnie obiekt poświęcił ksiądz Ludwik Maciak i jego drzwi zostały otwarte.

Wszyscy zebrani mieli niepowtarzalną okazję, by obejrzeć przedszkole – nie tylko sale, ale także pomieszczenia zaplecza. Spragnieni mogli napić się kawy oraz skosztować słodkości. Jednocześnie odbył się także kiermasz wielkanocny, na którym można było zakupić niepowtarzalne, ręcznie robione ozdoby świąteczne.

Nowy obiekt składa się z dwóch sal dydaktycznych, jadalni, hallu z szatnią, pomieszczenia socjalnego, zaplecza kuchennego, magazynków i kotłowni. Jego budowa obejmowała także zagospodarowanie terenów zewnętrznych oraz oświetlenie zewnętrzne. Przedszkole ma ponad 421 m2 powierzchni.

Karolina Wieczorek