6 kwietnia w sali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bożejowicach odbył się Turniej Matematyczno-Sprawnościowy. W zawodach rywalizowali uczniowie klas III ze wszystkich gminnych szkół podstawowych.

Połączenie matematyki z rywalizacją sportową po raz kolejny przyniosło startującym dzieciom wiele radości i pozytywnych emocji. Zarówno matematycy, jak i zawodnicy na torach z pełnym zaangażowaniem walczyli o jak najwyższe miejsce dla swojej drużyny. Poprawnie rozwiązane zadania oraz jak najlepsze czasy w konkurencjach sprawnościowych były receptą na zwycięstwo w całych  zawodach.  

Nad poprawnością całego turnieju czuwała komisja w składzie: Iwona Przybylska – Sekretarz Gminy Bolesławiec, Grażyna Łucka – Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Bolesławiec, Andrzej Szwedo – Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych oraz Maria Strojek – Główna Księgowa GOKiS Bolesławiec.

Po podliczeniu wszystkich punktów komisja konkursowa przedstawiła końcowe wyniki zawodów. Tegorocznym zwycięzcą okazała się reprezentacja ZSP z Brzeźnika (Jakub Durda, Bartłomiej Matyjewicz, Bartosz Miżdal, Maja Gałuszka, Jan Rajczakowski oraz Martyna Wołoszyn oraz opiekun Monika Nowińska), która z kilkupunktową przewagą wyprzedziła swoich rówieśników z Trzebienia. Na najniższym stopniu podium rywalizację zakończyli uczniowie z Kruszyna

Na zakończenie trzem najlepszym zespołom wręczono nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe medale, a wszystkim uczestnikom słodki upominek.

Gratulujemy.

Krzysztof Mosiądz