Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzeźniku bardzo udanie rozpoczęli sezon lekkoatletyczny na otwartym terenie. Po sukcesach w hali (7 medali w Memoriale im. Janusza Kusocińskiego) przyszedł czas na biegi przełajowe.

Dzięki współpracy z MKS Bolesłavia uczniowie wystartowali w Wojewódzkich Biegach Przełajowych „Lekkoatletyka dla każdego”, które rozegrano 25 marca we Lwówku Śląskim. Najlepiej z naszych reprezentantów zaprezentowali się Piotr Skiba - czwarty w kat. Klas V-VI oraz trzecioklasistka Maja Gałuszka, która wywalczyła 8 miejsce w kat. Klas III-IV. Należy nadmienić, że biegi były bardzo licznie obsadzone (najmniejszy to 64 startujących).

W kolejnym starcie – 31 marca – w Strefowych Biegach Przełajowych LZS rozegranych w Rakowicach Wielkich uczniowie z Brzeźnika przywieźli 4 medale i kilka znaczących miejsc. Na ciężkich, mokrych trasach pierwsze miejsca w swoich kategoriach wywalczyli: Emilia Kondraciuk i Piotr Skiba. Brązowe medale zdobyli: Maja Gałuszka i Bartosz Miżdal. Pozostali zawodnicy także walczyli dzielnie: Kacper Mosorka - 4 miejsce, Julia Kondraciuk i Tomasz Moździk – 7 miejsce, Melisa Reguła, Bartosz Jodłowski i Jakub Durda wywalczyli 8 lokaty. Wiktoria Galek była 15, Czarek Rzeźwicki - 17, Kamil Mosorka - 20, Asia Zioła - 22 a Adrian Jasiński - 25.

Pozostaje bardzo podziękować uczniom za chęć walki, pomimo różnych nastrojów. Po oby startach pozostaje sukces Piotra Skiby, który zakwalifikował się do reprezentacji Dolnego Śląska i 22 kwietnia wystartuje w Warszawie w imprezie Orlen Cup organizowanej wraz z Maratonem Warszawskim.

Grzegorz Szylin