29 marca uczniowie Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Bolesławieckiej gościli w szkole aspiranta sztabowego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu - Pana Grzegorza Mroza, który przeprowadził  lekcję kryminalistyki, podczas której zaprezentował pokaz zabezpieczania śladów na miejscu przestępstwa, opowiedział o specyfice i metodach pracy, jak również niebezpieczeństwach, które za sobą niesie oraz o ogromnej przydatności w wykrywaniu przestępczości. 

Funkcjonariusz zademonstrował narzędzia, jakimi posługują się policjanci dokonujący oględzin miejsca zbrodni. Następnie wspólnie z dziećmi przeprowadził daktyloskopię, czyli zdejmowanie odcisków palców, które każdy uczeń otrzymał na pamiątkę. Pokazał także i wyjaśnił w jaki sposób funkcjonuje ludzki organizm. Młodzi uczniowie mieli niepowtarzalną okazję wcielić się w rolę policjanta na służbie i zasiąść za kierownicą radiowozu oraz możliwość zadawania pytań dotyczących pracy w policji. Największą radość wywołały sygnały dźwiękowe.

Dzieciom zajęcia bardzo się podobały, ponieważ były przeprowadzone w ciekawy sposób, zachęcały do działania i integrowały całą grupę, za co raz jeszcze serdecznie dziękujemy.

Joanna Jędrzejczyk