8 marca tradycyjnie, z okazji Dnia Kobiet w siedzibie Koła Gospodyń Wiejskich, odbyło się kolejne spotkanie zorganizowane przez miejscowe KGW oraz Radę Sołecką z Kruszyna. Uroczystość w szczególności zorganizowana była dla seniorek, sympatyków Koła Gospodyń oraz samotnych kobiet.

Miły wieczór rozpoczęła witając przybyłych gości przewodnicząca Koła Gospodyń - Irena Szoka oraz Radny Rady Gminy Bolesławiec - Rafał Janiec, który w imieniu obecnych na uroczystości członków Rady Sołeckiej złożył wszystkim Paniom, w tym szczególnym dniu najserdeczniejsze życzenia. Do życzeń dołączyli się również obecni na spotkaniu inni mężczyźni, m.in. Zastępca Wójta Gminy Bolesławiec pan Roman Jaworski.

Po wręczeniu wszystkim paniom kwiatów i odśpiewaniu symbolicznego – „Sto lat”, zaproszeni goście zasiedli przy suto zastawionym stole, delektując się przepysznymi potrawami przygotowanymi przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Kruszyna. Wieczór ubarwił znanymi i lubianymi melodiami zespół muzyczny z Bolesławca. Przy akompaniamencie akordeonu, trąbki i gitary seniorki mogły śpiewać swoje ulubione piosenki oraz uczestniczyć w różnych zabawach muzycznych przygotowanych specjalnie na ten wyjątkowy wieczór.

Rafał Janiec

fot. Konrad Truszkowski