Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Bolesławieckiej może pochwalić się uczennicami, które dostały się do wojewódzkiego etapu konkursu organizowanego cyklicznie przez PTTK „Poznajemy Ojcowiznę”.

Celem konkursu jest zachęcenie dzieci i młodzieży do poznawania Ziemi Ojczystej, promowanie Małych Ojczyzn, dziedzictwa narodowego oraz rozwijania patriotyzmu lokalnego. 11 marca 2017 roku w pałacyku w Bukowcu zostały wręczone nagrody laureatom konkursu Młode pasjonatki historii ze SP W  Dąbrowie Bolesławieckiej: Emilia Turecka i Weronika Domańska startowały w kategorii prac indywidualnych. Praca Emilii przedstawiła najciekawsze miejsca w Krępnicy, Dąbrowie Bolesławieckiej oraz Trzebieniu, są to miejsca, z którymi utożsamia się uczennica i które są bliskie jej sercu. Natomiast Weronika spisała wywiad z który przeprowadziła ze swoim dziadkiem na temat tradycji rodzinnych, przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Obie prace są godne uwagi, ze względu na to, że napisane zostały z pasją i zamiłowaniem do „Swojej Ojcowizny”.

Emilia Turecka została również zauważona w konkursie recytatorskim „Pegazik”, wykazała się nienaganną dykcją, wzorową interpretacją tekstu oraz indywidualną aranżacją. Talent Emilii doceniło jury i zaprosiło dziewczynkę do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w Kłodzku.

Trzymamy kciuki za Emilię, a obu dziewczynkom życzymy dalszych sukcesów.

Joanna Jędrzejczyk