Jak co roku uczniowie szkół podstawowych z terenu Gminy Bolesławiec wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej.  Do eliminacji gminnych przystąpiło 15 uczniów.

Prezes Zarządu Gminnego - druh Zbigniew Bożęcki przywitał serdecznie wszystkich zebranych, a następnie wyjaśnił zasady konkursu na szczeblu gminnym. W konkursie liczyła się zarówno wiedza, jak i czas oddania kart konkursowych przez uczestników. Komisja w składzie druh Zbigniew Bożęcki - Prezes Zarządu Gminnego oraz druh Jarosław Nenkin - Komendant Gminny ZOSP RP w Bolesławcu po w sprawdzeniu wszystkich kart konkursowych przedstawili następujące wyniki:

  • I miejsce zajął Mateusz Różnicki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bożejowicach;
  • II miejsce zajął Maksymilian Kozioł z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ocicach;
  • III miejsce zajęła Katarzyna Chwała z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kruszynie.

Nagrody ufundował Wójt Gminy Bolesławiec - Andrzej Dutkowski.

27 marca w Zespole Szkół Mechanicznych w Bolesławcu odbył się powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W wyniku przeprowadzonego testu pisemnego oraz części ustnej Mateusz Różnicki ponownie zajął I miejsce. Podziwiamy zaangażowanie, dzięki któremu będzie reprezentował naszą gminę wraz ze swoim opiekunem – nauczycielem techniki – panią Lidią Dąbal w kolejnym etapie wojewódzkim.

Małgorzata Wdowińska

Lidia Dąbal