Uroczyste obchody Dnia Kobiet w Nowej Wsi stają się już tradycją. Dnia 5 marca Koło Gospodyń Wiejskich zorganizowało w Domu Ludowym spotkanie dla wszystkich mieszkanek, aby wspólnie uczcić ten wyjątkowy dzień.

Spotkanie rozpoczęła przewodnicząca KGW witając przybyłe panie, składając serdeczne życzenia i dziękując za tak liczne przybycie. Panie z KGW przygotowały poczęstunek, pyszną kawę z ciastem oraz symboliczną lampkę wina, którą wzniesiono toast za zdrowie Pań i odśpiewano Sto Lat.

Miłą niespodziankę sprawił sołtys wsi - Ryszard Bryłkowski, który pojawił się z całym naręczem kwiatów i podarował każdej z Pań piękną różę, składając życzenia. Atmosferę spotkania umilał pan Krzysztof Kucharczyk, który śpiewał, grał na pianinie a grając na akordeonie zachęcał panie do wspólnych śpiewów i zabaw.

Jak co roku zaszczyciły nas swoją obecnością juniorki jak i seniorki udowadniając, że najważniejsza jest dobra zabawa. W gronie przybyłych Pań znajdowały się byłe działaczki Koła Gospodyń Wiejskich a wśród nich - najstarsza mieszkanka wsi, bo licząca 94 lata pani Halina Niemiec.

Kolejne już spotkanie przebiegło miłej, sympatycznej atmosferze i trwało do późnych godzin wieczornych. Zdjęcia zrobione przez pana Emila Rajczakowskiego będą pamiątką i wspomnieniem na długie lata.

Koło Gospodyń serdecznie dziękuje  za spotkanie i ma nadzieję, że w przyszłym roku impreza przyciągnie jeszcze więcej zainteresowanych Pań.

Monika Bryłkowska