W Starych Jaroszowicach ostatnio wiele się dzieje... Tym razem swoje święto miała płeć piękna. 

Warsztaty kulinarne zorganizowane przez aktywne i kreatywne gospodynie rozpoczęły się już w czwartek (2 marca) i zakończyły się uroczystym spotkaniem wszystkich kobiet, które związane są ze Starymi Jaroszowicami - tych młodszych, ale i seniorek, by wspólnie i we własnym gronie świętować zbliżający się Dzień Kobiet. 

Podczas warsztatów przygotowano wiele samczych potraw, według tradycyjnych receptur naszych mam i babć oraz wspólnie testowano nowe, nieznane jeszcze przepisy współczesnych dań. Po raz kolejny potwierdziły się kulinarne zdolności gospodyń.

4 marca wieczorem Dom Ludowy zapełnił się pięknymi i jedynymi w swoim rodzaju kobietami z naszej wsi. Swoją obecnością zaszczyciła nas także Radna Rady Gminy Bolesławiec - Pani Grażyna Łucka. W sumie świętowało ponad 50 osób. Wielopokoleniowe spotkanie rozpoczęła sołtys - Aneta Małecka, która nie ukrywając wzruszenia przywitała tak licznie przybyłe kobiety oraz złożyła wszystkim Paniom serdeczne życzenia spełnienia marzeń i realizacji wyznaczonych celów a następnie zaprosiła na poczęstunek przygotowany podczas warsztatów.

Na elegancko przygotowane stoły podano przystawki, dania gorące, sałatki, smaczne ciasta i przeróżne napoje. Wszystkie Panie zgromadzone na sali w tym dniu czuły się wyjątkowo. Przy wspólnym biesiadowaniu czas szybko mijał a przez cały wieczór roznosiły się głosy zadowolonych uczestników i gości spotkania. Atmosfera, która panowała podczas spotkania przy muzyce i wyśmienitym poczęstunku, pozwoliła mieszkańcom  na oderwanie się od codziennych trosk i obowiązków. Był też czas, by porozmawiać, powspominać, podzielić się doświadczeniami i co najważniejsze zaplanować kolejne wspólne działania. W tak miłym towarzystwie mieszkanki  bawiły się do późnego wieczora. Na zakończenie  wręczono każdej Pani symbolicznego tulipana w podziękowaniu  za wspólny wieczór.  

Szczególne podziękowanie należy się Pani Ali oraz czterem Gospodyniom: Pani Gieni, Pani Krystynie, Pani Ani i Pani Halinie, dzięki którym ten Dzień Kobiet był efektowny i niezapomniany.

Mamy nadzieję, że wieczór upłynął dla każdej z Pań w miłej atmosferze i na długo zapadnie w naszej pamięci. Wierzymy również, że w tak licznym, babskim gronie spotkamy się tu znów za rok. 

Aneta Małecka