W Teatrze Starym w Bolesławcu odbył się XXII Dolnośląski Konkurs Recytatorski – PEGAZIK. 2 marca uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych zmagali się w eliminacjach powiatowych.

Najlepsi z całego powiatu bolesławieckiego, wyłonieni w eliminacjach miejskich i gminnych, walczyli o laur zwycięstwa. Oceniała ich Komisja Konkursowa w składzie: Pani Beata Domerecka, Pani Maria Sobolska i Pani Beata Ulatowska.  Wysłuchano dwudziestu pięciu utworów. Były wśród nich wiersze znanych i lubianych przez młodzież autorów. Nie zabrakło także fragmentów prozy. Naszą szkołę godnie reprezentowali zwycięzcy eliminacji gminnych: Adrian Zych z klasy Vi i piątoklasistka Emilia Turecka. Jury przyznało dwie nagrody główne i cztery wyróżnienia. Wśród nagrodzonych znalazła się Emilia Turecka ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Bolesławieckiej.

Uczennica naszej szkoły będzie reprezentować powiat bolesławiecki w eliminacjach wojewódzkich Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK, które odbędą się już w kwietniu w Kłodzku. Gratulujemy nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów.

Agnieszka Domańska