2 marca Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Bolesławieckiej gościła czeskich uczestników w ramach projektu pn. ”Taniec to kultura narodu” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa przy wsparciu Euroregionu Nysa.

Pierwszą część spotkania rozpoczął uroczysty apel, którego specjalnym gościem był Wójt Gminy Bolesławiec – Pan Andrzej Dutkowski oraz Pani Karolina Wieczorek. 36 Uczestników projektu miało okazję obejrzeć prezentację multimedialną na temat regionalnych tańców polskich oraz profesjonalny pokaz tańców w wykonaniu tancerzy z Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Bolesławieckiej. Ciekawym doświadczeniem dla uczestników spotkania były warsztaty taneczne pod kierunkiem instruktorki w/w zespołu Pani Elżbiety Tor.  Na koniec spotkania w szkole czescy uczniowie zaprezentowali przygotowane przez siebie trzy tańce.

Kolejnym punktem polsko-czeskiego spotkania był wyjazd do Zamku Kliczków, gdzie wszyscy uczestnicy mieli okazję zwiedzić zamek, jego przepiękne komnaty oraz folwark. Uroczym akcentem był także spacer krużgankiem oraz przejażdżka wozem konnym wśród Borów Dolnośląskich. Miłą niespodzianką był obiad przygotowany na zamku i zdjęcia z zamkowym katem. Pobyt na Zamku Kliczków był niesamowitą przygodą, krótką, ale bardzo interesującą lekcją historii.

Z uśmiechem na twarzy, obdarowani niespodziankami i gadżetami projektowymi uczestnicy zakończyli pierwsze wspólne spotkanie, z niecierpliwością czekając na kolejne.

Joanna Jędrzejczyk

Polsko-czeskie działania w ramach kolejnego projektu rozpoczęteLOGA.jpeg