Za nami ferie zimowe. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie przygotował dla dzieci i młodzieży bogatą ofertę zajęć. 

W pracowni plastycznej w Kruszynie odbyły się „Szmatki-Łatki” – czyli zajęcia plastyczne, podczas których powstały piękne stroje zaprezentowane podczas kończącego pokazu.

W Bolesławicach, Dobrej, Kraśniku Górnym, Łaziskach i Łące miały miejsce „ Zimowe przygody z Animacją”, podczas których dzieci bawiły się w przeróżne gry i zabawy z animatorką Alicją.

Muzyczne ferie” – te oryginalne zajęcia, podczas których instruktorka Magdalena zapoznawała dzieci ze światem instrumentów muzycznych i rytmicznych zabaw, odbyły się w Suszkach, Starych Jaroszowicach oraz w Nowej

Podczas ferii powstawały także zamki, moda zamkowa i pałacowa oraz cała zamkowa infrastruktura. Zajęcia pt. „Budujemy zamki” odbyły się w Nowej Wsi, Lipianach, Golnicach i Krępnicy.

Nie zabrakło także zajęć typowo ruchowych zatytułowanych „Sportowe ferie” w Ocicach, Trzebieniu, Dąbrowie Bolesławieckiej, Żeliszowie i Bożejowicach.

W zajęciach prowadzonych w gminnych salach sportowych gminnych uczestniczyli zarówno uczniowie szkół podstawowych, jak również ich starsi koledzy i koleżanki z gimnazjów. Mini piłka nożna, siatkówka czy koszykówka to jedne z wielu dyscyplin, w których można było wziąć udział i miło spędzić czas. 

Ferie bez nudy” – czyli duża ilość gier i zabaw przeróżnych to zajęcia, które miały miejsce w Kraszowicach, Kraśniku Dolnym Brzeźniku, Żeliszowie, Otoku, Ocicach, Mierzwinie, Kruszynie, Chościszowicach, Parkoszowie i Trzebieniu. W tym ostatnim oprócz gier i zabaw nie zabrakło ogniska i ulubionego przez dzieci nocowania w Domu Ludowym. 

Gry zręcznościowe, planszowe, tańce integracyjne, konkursy – to tylko mały fragment zajęć organizowanych przez animatorów. 

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu ferii i zapraszamy na następne- tym razem wakacyjne.

Beata Widera