4 godziny 25 minut i 32 sekundy – tyle czasu zajęło ułożenie 1500 puzzli najlepszej drużynie podczas kolejnego Maratonu Układania Puzzli „MAUPa”, który odbył się w ostatnią sobotę lutego. 

Jeżeli chodzi o zwycięzców – to w tym roku także nie było niespodzianki. Niepodzielnie od siedmiu lat króluje Grupa Pościgowa w składzie: Bożena Wieczorek, Agnieszka Kołodziej, Karolina Wieczorek i Natalia Kołodziej. Do nich także należy rekord czasowy sprzed kilku lat: 3 godziny 10 minut, którego w tym roku nie udało się poprawić. Wzór – jak co roku jest dość trudny, ale akurat tego zawodnicy się zawsze spodziewają. W odróżnieniu od lat ubiegłych, w tym roku był wybrany przez sponsora – firmę „Castor” z Krakowa, która już ładnych parę lat wspiera rzeczowo naszą imprezę. 

Maraton – strzałem z pistoletu startowego rozpoczął Rafał Janiec - Radny Rady Gminy Bolesławiec. Wystartowali… Jako pierwsze u większości drużyn powstały ramki, później jeden z łatwiejszych elementów obrazka, czyli zamek, potem niebo i po długich bojach, bardzo trudne, zielone elementy całości. 

Po 5 godzinach 38 minutach i 23 sekundach zakończyła swoje układanie warszawska grupa o wdzięcznej nazwie „RZEP” czyli Rodzinny Zespół Entuzjastów Puzzli: Jolanta Dereń, Joanna Wójcik, Anna Wójcik i Bartosz Wójcik. Obiecali w następnym roku się poprawić i odebrać złoto Grupie Pościgowej. 

Trzecie miejsce z czasem 6 godzin 50 minut i 48 sekund wywalczyły sobie: Agata Żuk, Katarzyna Bis, Danuta Kawałko, Marzena Szuba i Natalia Górak z drużyny „Nie Na Żarty”, która w historii maratonu zajmowała już przeróżne lokaty.

Tuż za podium uplasowały się zdobywczynie miejsca czwartego: Dominika Stec, Ewelina Stec, Agnieszka Noworol, Maja Lesiak i Marta Harazińska – czyli „Drużyna ES”.

Po wielu godzinach układania wszystkie wydawały się być takie same i nigdzie nie pasowały (przynajmniej tak sądziło wielu zawodników). Zmęczeni zawodnicy zakończyli układanie po godzinie 3:00 rano. 

W Maratonie Układania Puzzli brały udział drużyny: „Grupa Pościgowa”, „Może Być problem”, „Wesoła Czwórka”, „ Drużyna Nie Na Żarty”, „ Rabatowałki”, „Optymiści”, „Nie-Poukładani”, „Czarne Diabły”, „Dream Team”, „Drużyna ES” oraz „RZEP – Rodzinny Zespół Entuzjastów Puzzli”

Organizatorem imprezy był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie

Jeszcze raz składamy ogromne podziękowania dla sponsorów: firmy „Castor”z Krakowa – producenta puzzli Castorland.

Beata Widera

Dobra passa Grupy Pościgowej-video.jpeg