Znamy następnych półfinalistów Turnieju Wsi Gminy Bolesławiec. Do znanych już nam z poprzednich eliminacji dołączyły drużyny z Mierzwina i Krępnicy.

W niedzielne popołudnie w sali ZSP w Trzebieniu odbyły się następne eliminacje turniejowe i tym razem była to grupa „C” czyli sołectwa: Krępnica, Łąka, Mierzwin, Stare Jaroszowice i Trzebień.

Krępnica - grupa ludzi, którym uśmiech nie schodził z twarzy. Ich zawodniczka zrobiła najdłuższy sznur koralików, za co otrzymali maksymalną liczbę punktów. Świetni w konkurencjach sprawnościowych, bardzo dobrze znają także mapę gminy. Swoje punkty stracili na pytaniach z dziedziny sport i geografia, co nie przeszkodziło im jednak zdobyć drugiego miejsca i awansu do półfinału.

Łąka - sympatyczna drużyna, która tak jak wszyscy przyjechała z zamiarem wygrania eliminacji. Okazali się dobrze przygotowani ze znajomości mapy gminy, całkiem nieźle odpowiadali na pytania z różnych dziedzin, jednak to wszystko nie wystarczyło aby przejść do następnego etapu. Zawodnicy z innych drużyn na pewno będą wspominali upieczone przez nich pyszne rogaliki.

Mierzwin - zawodnicy od samego początku szli jak burza. Dobrzy właściwie we wszystkim, choć zdarzały się małe potknięcia choćby na pytaniach wiedzowych z kategorii sport i sławni ludzie. Bardzo dobrze zorganizowani, mimo tego iż w Turnieju Wsi brali udział po raz pierwszy. Niekwestionowani zwycięzcy eliminacji.

Stare Jaroszowice - najtęższe mózgi eliminacji. Odpowiedzieli poprawnie na wszystkie pytania z pięciu kategorii: kulinaria, kosmos, sport, geografia i sławni ludzie. Jako jedyni rozpoznali wszystkie przedmioty dotykiem. Punkty zabrały im konkurencje sprawnościowe, ale i tak zapamiętamy ich jako najbardziej oczytanych zawodników.

Trzebień -  gospodarze tych eliminacji. Zdecydowanie najlepsi w strzałach na bramkę – jako jedyni otrzymali maksymalną liczbę punktów w tej konkurencji. Dobrze znają gminę, co potwierdził test i mapa, które rozwiązali bardzo dobrze. Zabrakło im szczęścia w konkurencjach sprawnościowych i niewiele brakowało, aby znaleźli się w półfinale. Ostatecznie uplasowali się na trzecim miejscu.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w turnieju, a za jego uświetnienie składamy podziękowanie wszystkim zdolnym dzieciom i młodzieży, które pod czujnym okiem Pani Agnieszki Faltyn wykonały swoje tańce. Podziękowania należą się także Pani Beacie Sasak – Dyrektorowi ZSP w Trzebieniu za udostępnienie sali.

Beata Widera