Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.
Tak też było u nas...

5  lutego sala Domu Ludowego w Starych Jaroszowicach zamieniła się w salę balową, na której pojawiały się  kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek,  można było spotkać królewny Elzy, wróżki,  dynię, rycerzy, piratów, piłkarza, Spider-Mana, Batmana, Zorro...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Zjawiskowy wygląd wprowadził dzieci w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy, do której uroczyście zaprosiły panie Aneta oraz Ala.

Impreza jak co roku rozpoczęła się wyborem króla i królowej balu. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się wyśmienicie! Wspaniała Animator pani Joanna urozmaicała czas malowaniem twarzy, ciekawymi konkursami i zabawami z chustą animacyjną, a uczestnicy byli nagradzani pysznymi cukierkami. W czasie przerwy dzieci miały chwilkę na słodki poczęstunek oraz niespodziankę w postaci ciepłej i smakowitej pizzy, którą dzieciaczki jak i rodzice byli zachwyceni. Po kilku chwilach wypoczynku muzyka znowu porwała wszystkich do tańca. Hitem zabawy okazał sie taniec prowadzony przez panią Joasię pt.CHU CHUA CHU CHUA, który na długo zapadnie nam w pamięci...

Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Niestety radosna zabawa musiała się w końcu skończyć. Po godzinie 17.00 zadowoleni i pełni wrażeń goście wrócili do swoich domów. Bal umożliwił spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości dzieciom, a taże rodzicom i dziadkom, a to było głównym celem tej imprezy.

Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby nasza wspólna zabawa karnawałowa tak wspaniale się udała, Radzie Sołeckiej szczególnie niezastąpionej pani Ali,  Państwu Monice i Zbyszkowi Pawlikowskim z Kraszowic za choinki, które tworzyły piękny, zimowy krajobraz oraz wszystkim  pomagającym Rodzicom, a także nieocenionej Animatorce Asi — serdecznie dziękuję!

Kolejny bal karnawałowy już za rok...

Aneta Małecka