Kraśnik Górny i Kraśnik Dolny – to następne dwie miejscowości, które znalazły się w półfinale Turnieju Wsi Gminy Bolesławiec. W niedzielę, 5 lutego, w Kraśniku Dolnym odbyły się potyczki grupy B, w której skład weszły: Dąbrowa Bolesławiecka, Kraśnik Dolny, Kraśnik Górny, Nowa i Suszki.

Dąbrowa Bolesławiecka – członkowie drużyny bezbłędnie rozpoznali wszystkie przedmioty, nieźle radzili sobie z rzutem do kalosza i strzałami na bramkę. Kraśnik Dolny – zawodnicy w tym roku bardzo mocno się „spięli” i byli dużo lepsi niż w ubiegłym. Podczas odpowiedzi poplątał im się „aperitif” jednak pozostałe pytania z różnych dziedzin poszły im gładko. Byli zdecydowanie najlepsi w strzałach na bramkę, świetnie rozpoznawali przedmioty. Pozostałe konkurencje przebiegły im na przyzwoitym poziomie, co zapewniło półfinał. Kraśnik Górny – znają świetnie kosmos, geografię, sport, sławnych ludzi i kulinaria, najdłuższe koraliki (228 cm) zrobiła ich zawodniczka. Przodowali w większości konkurencji sprawnościowych i jedynie bramka, a właściwie piłka nie chciała z nimi „współpracować”. Nie przeszkodziło im wygrać eliminacje z dużą przewagą punktową. Nowa – ubiegłoroczni finaliści w tym roku także byli mocną, dobrze zorganizowaną drużyną. Bardzo dobrze znają mapę gminy i zadanie z nią rozwiązali bezbłędnie. Przodowali także w wyścigu na koc u i rzucie piłeczką do kalosza. Nie wystarczyło to jednak do awansu i punktowo minimalnie przegrali rywalizację z Kraśnikiem Dolnym. Suszki – beniaminek w tym turnieju. Młoda, dobrze przygotowana drużyna dobrze rozwiązała zadanie dotyczące mapy, poprawnie rozpoznali przedmioty, świetnie strzelali do bramki i mieli drugi wynik (185 cm) w robieniu sznura koralików. Konkurencje sprawnościowe zabrały im nieco punktów, przez co ulokowali się na czwartym miejscu.

W przerwach między pytaniami czas umiliła drużynom utalentowana wokalistka Milena Uznańska.

Dziękujemy serdecznie zawodnikom za pyszne ciasta, a Pani Krystynie Myszkun – Dyrektorowi ZSP w Kraśniku Dolnym za udostępnienie sali.

Beata Widera