Środową Sesję Rady Gminy poprzedziła wzruszająca uroczystość jubileuszowa dwóch par małżeńskich, którzy są razem od ponad 50 lat. Są to Państwo Maria i Alojzy Kucharowie oraz Państwo Weronika i Józef Szylkiewiczowie. Obie pary mieszkają w Kraszowicach.

Uroczystość rozpoczęła się od przybliżenia zebranym historii jubilatów oraz przeczytania listu wystosowanego przez Prezydenta RP – Andrzeja Dudę i listu gratulacyjnego Wójta Gminy – Andrzeja Dutkowskiego. W obu podkreślono, że jest to szczególne święto, ponieważ ma charakter bardzo osobisty i rodzinny, a jednocześnie promuje wartości trwałej małżeńskiej więzi.

W imieniu Prezydenta Wójt Gminy wręczył parom Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie ,a Przewodniczący Rady Gminy – Bogusław Uziej przekazał kwiaty i gratulacje od Rady Gminy.

Państwo Maria i Alojzy Kucharowie poznali się na zabawie tanecznej w Otoku. Po poznaniu Pani Marii Pan Alojzy uzyskał akceptację jej ojca, przyszłego teścia, natomiast teściowa podchodziła do tej znajomości z rezerwą. Aprobata ojca Marii jednak zadecydowała i młodzi mogli nadal spotykać się. Ślub cywilny Państwo Kucharowie zawarli 24 września 1966 r. w USC Bolesławiec, a kościelny 25 września w Parafii pw. Najświętszej Maryi Panny i św. Mikołaja w Bolesławcu. Po ślubie młodzi zamieszkali w Kraszowicach, są rodzicami czworga dzieci i dziadkami 6 wnuków.

Państwo Weronika i Józef Szylkiewiczowie poznali się w podobnych okolicznościach – tym razem jednak zabawa odbywała się w Kraszowicach. Ślub cywilny zawarli 24 grudnia 1966 r. w USC Bolesławiec, a ślub kościelny 26 grudnia. Następnie zamieszkali w Kraszowicach, prowadząc gospodarstwo rolne. Są rodzicami czterech synów i oraz babcią i dziadkiem dla 8 wnuków.

Dwie pary małżeńskie uhonorowane podczas sesji zawarły związek małżeński w 1966 roku i z tej okazji obchodziły w roku 2016 Jubileusze 50-lecia pożycia małżeńskiego, czyli Złote Gody.

Jubilatom towarzyszyli najbliżsi, a zebrani na sesji mogli obejrzeć ślubne zdjęcia obu par. Nie zabrakło także głośnego „Sto lat” zaśpiewanego przez władze Gminy, radnych oraz sołtysów, a także wielu życzeń i pytań o receptę na szczęście w małżeństwie.

Jeszcze raz gratulujemy jubilatom i życzymy kolejnych lat w miłości, wierności i wzajemnym poszanowaniu.

Karolina Wieczorek