Za nami pierwsze eliminacje Turnieju Wsi Gminy Bolesławiec. Do drugiej edycji turnieju zgłosiło się dwadzieścia sołectw. W wyniku losowania, które odbyło się w grudniu ubiegłego roku, wyłoniono 4 grupy po pięć sołectw.

W ostatnią niedzielę stycznia br. rywalizowały ze sobą drużyny z grupy „A” tj: Bożejowice-Rakowice, Kraszowice, Nowa Wieś, Otok i Żeliszów. Zawody odbyły się w sali gimnastycznej ZSP w Kruszynie i wszystkie drużyny pojawiły się naładowane pozytywną energią i dużą wolą walki. Po długiej rywalizacji do półfinału dostały się: Żeliszów i Nowa Wieś. Poniżej krótka refleksja na temat drużyn.

„Bożejowice-Rakowice” – zdecydowanie najlepsi w pytaniach testowych o gminie, co udowodnili także przy uzupełnianiu mapy. Przedmioty rozpoznawane za pomocą dotyku nie miały dla nich tajemnic. Gromkie brawa dla zawodnika Pawła, który podczas strzałów na bramkę, trafił w najtrudniejszy, najlepiej punktowany otwór – szkoda tylko, że to był strzał próbny. Wielki szacunek dla takiej sympatycznej grupy ludzi.

„Kraszowice” – zawodnicy tej miejscowości rozwinęli zawrotną prędkość w wyścigu na kocu i byli w tym nie do pobicia. Drużyna pięknie prezentowała się w zielonych koszulkach i mimo, że na początku trochę tracili punktów, pod koniec przyspieszyli i gdyby tych konkurencji było jeszcze kilka, być może znaleźliby się w półfinale. Brawa dla ambitnych Kraszowic.

„Otok” – to drużyna mocno naładowana energią, którą rozprzestrzeniali w różnych kierunkach. Rewelacyjnie znają mapę gminy, bezbłędnie rozpoznali przedmioty dotykiem (w tym także archaiczną dyskietkę) i początek mieli tak mocny, że inne drużyny spoglądały na nich z niepokojem. Najwięcej punktów uciekło po konkurencjach sprawnościowych, ale i tak dali się zapamiętać najlepszym, najgłośniejszym dopingiem. Swoich zawodników motywowali do walki i chwała im za to. 

„Nowa Wieś” – jako jedni z nielicznych bezbłędnie odpowiedzieli na pytania z kategorii: kosmos, sławni ludzie, sport, kulinaria i geografia. Ich znajomość gminy, co pokazała mapa była na bardzo wysokim poziomie. Królowali niepodzielnie także w strzałach na bramkę. Dobre odpowiedzi i niezłe czasy konkurencji sprawnościowych pozwoliły na awans do półfinału i z tego powodu im serdecznie gratulujemy.

„Żeliszów” - niekwestionowani zwycięzcy niedzielnych eliminacji. Wykazali się nie tylko wysokim poziomem wiedzy we wszystkich kategoriach, ale także szybkością w konkurencjach sprawnościowych. Nie można pominąć także faktu, iż zrobili (konkretnie Pani Olga) najdłuższy sznur z koralików i najszybciej zakończyli konkurencję z trafianiem piłeczką do kalosza, a trzeba przyznać, że była bardzo trudna. Gratulujemy i z ciekawością czekamy na półfinał z ich udziałem.

Dziękujemy także wszystkim, którzy upiekli ciasta dla zawodników i pomogli w organizacji imprezy. Dziękujemy także Dyrektorowi ZSP w Kruszynie - Dariuszowi Kunaszko za udostępnienie obiektu na turniej oraz utalentowanym wokalistkom z Kruszyna: Elizie i Denise Laudani.

Beata Widera