W niedzielę, 15 stycznia, odbyła się kolejna edycja Noworocznego Turnieju Piłki Siatkowej. W zawodach, które rozegrano w salach sportowych w Bożejowicach oraz Kruszynie uczestniczyło osiem drużyn rywalizujących w dwóch grupach.

Na parkiecie w Kruszynie z kompletem zwycięstw rywalizację zakończyli zawodnicy BTS Masters, którzy wraz z drużyną Mirko awansowali do dalszego etapu rozgrywek. Na dalszych miejscach przygodę z turniejem zakończyła Osiecznica oraz strażacy z KP PSP w Bolesławcu. W sali w Bożejowicach fazę grupową wygrała drużyna Bart-Music, która w raz z zawodnikami miejscowej drużyny Bożejowic uzupełnili stawkę półfinalistów. Kolejne miejsca zajęły ekipy Drugiego Sortu oraz Bobry Kraszowice.

Po przerwie regeneracyjnej rozegrano część finałową turnieju. W pierwszym meczu półfinałowym naprzeciwko siebie stanęły drużyny Bożejowic oraz BTS. W bardzo zaciętym, trzy setowym pojedynku lepsi okazali się Mastersi. W drugim półfinale zwyciężyła drużyna Bar-Music, która pewnie ograła swoich rywali z Mirko. Ostatnimi sportowymi akcentami zawodów były mecze o 3. miejsce oraz wielki finał. Na najniższym stopniu podium stanęli gospodarze z Bożejowic, którzy w dwóch setach pokonali zaprzyjaźnioną drużynę Mirko. Najlepszą i niepokonaną drużyną w tegorocznej edycji turnieju noworocznego okazała się ekipa Bart-Music, która w meczu finałowym nie dała większych szans drużynie BTS Masters.

Na zakończenie turnieju, tak jak nakazuje tradycja, wręczono dyplomy, puchary oraz nagrody. Po raz pierwszy w wieloletniej historii turnieju wręczono także nagrodę specjalną dla najlepszego zawodnika, którą otrzymał reprezentant zwycięskiej drużyny Michał Lipa. Pamiątkowe nagrody wręczali: Roman Jaworski – Zastępca Wójta Gminy Bolesławiec oraz Bogusław Uziej – Przewodniczący Rady Gminy Bolesławiec.

Organizatorem zawodów był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie.                

PÓŁFINAŁY:

  • BTS Masters – Bożejowice                          2:1 (25:22, 22:25, 15:12), 
  • Mirko – Bart-Music                                      0:2 (18:25, 17:25), 

MECZ O 3. MIEJSCE

  • Bożejowice – Mirko                                      2:0 (25:21, 26:24), 

FINAŁ

  • Bart-Music – BTS Masters                            2:0 (25:10, 25:21),

Krzysztof Mosiądz