Sołtys wsi Nowa - Pani Ewa Surma wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich, rodzicami i Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Bolesławcu zaprosili 8 stycznia dzieci na zabawę karnawałową. 

Spotkanie rozpoczęło się od występu Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Bolesławieckiej, prowadzonego przez Elżbietę Tor. W tańcach zaprezentowały się trzy grupy różne wiekowo, którym przygrywała kapela. Najwięcej braw otrzymała ”najszybsza polka”, dreszczyk emocji wywołał taniec parami na stołku, który w każdej chwili mógł się przewrócić. A uśmiech na twarzach wywołały wdzięcznie wykonane tańce (a zwłaszcza z miotłą) dzieci 6-10 letnich. Wszystkie występy nagradzano gromkimi brawami.

Następnie rozpoczęła się część zabawowa dla wszystkich dzieci. Były konkursy, zabawy i pląsy. Przygotowano okrzyk, aby Mikołaj mógł usłyszeć, że dzieci na niego czekają. W odpowiedzi na ich wołanie przybył i zgodnie z oczekiwaniami miał ze sobą całe mnóstwo paczek, które rozdał grzecznym dzieciom i bardzo grzecznej prowadzącej. Na koniec zatańczył ze wszystkimi chętnymi i obiecał, że za rok znów się zjawi.

Był też słodki poczęstunek w postaci przepysznych ciast upieczonych przez rodziców i pań z KGW. Były soki i napoje zakupione z pieniędzy zebranych w trakcie zabawy sylwestrowej. Cukierki zasponsorowała Pani Jadwiga Lisiewicz, a przy pakowaniu paczek pomagali Państwo Danuta i Józef Żurek.

Grażyna Wężyk