6 stycznia w Święto Trzech Króli mieszkańcy Bolesławic po raz kolejny spotkali się by wspólnie kolędować.

Było to spotkanie niezwykle wyjątkowe, pełne ciepłej świątecznej atmosfery. W tym roku swoją obecnością zaszczycił zespół miłośników lasu pod przewodnictwem Pana Jerzego Stachurskiego, leśnika z Borów Dolnośląskich, pracującego na co dzień w Nadleśnictwie Szprotawa.

Wykonawcy zaprezentowali piękne leśne kolędy własnego autorstwa m.in. „Leśna wigilia”, „Pastorałka drwali”, a także tradycyjne: „Cicha noc”, „Hej maluśki, maluśki”, do śpiewania których chętnie włączyli się wszyscy zebrani. Po wysłuchaniu koncertu „leśnych kolęd” wszyscy udali się przed Dom Ludowy, aby przy ognisku wspólnie wyśpiewywać głośno i radośnie kolędy. Przy akompaniamencie gitary i akordeonu do późnych godzin wieczornych mimo zimowej mroźnej aury trwało jakże ciepłe kolędowanie.

Mieszkańcy Bolesławic już nie raz pokazali, jaką radość daje śpiewanie, a kolędowanie stało się kolejną  tradycją tej miejscowości, dzięki której wracamy pamięcią do rodzinnego domu, przekazujemy naszym dzieciom jak ważną rolę odgrywa pielęgnowanie pięknych polskich tradycji.

Składamy podziękowania dla Rady Sołeckiej za zaangażowanie w przygotowanie całego spotkania, paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za przygotowanie ciepłych przekąsek oraz mieszkańcom za wspaniałe aktywne uczestnictwo.

Andrzej Kosior