Stało się… Długo wyczekiwany czas świątecznych celebracji wreszcie nadszedł. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ocicach tradycyjnie już spotkanie świąteczne przybiera niezwykle uroczystą formę. Przy ogromnej pomocy i wielkiemu zaangażowaniu rodziców odbyła się  wigilia, która zgromadziła przy stole całą szkolną społeczność oraz znamienitych gości.

Dbałość o detale w organizacji tej radosnej uroczystości sprawiła, iż atmosfera spotkania była podniosła, ale i niezwykle domowa. Uczniowie klas młodszych przygotowali piękne jasełka, od których rozpoczęła się uroczystość. Przepiękne kostiumy i bogata dekoracja od razu wprowadziły świąteczny klimat. Trudno było nie poddać się nastrojowi tej magicznej historii Narodzenia Pańskiego, w czym ogromna zasługa profesjonalnego podejścia do zadania aktorskiego występujących uczniów. W ciepłych słowach nawiązał do tego proboszcz parafii w Ocicach – ks.Andrzej Kulicki, który złożył wszystkim życzenia oraz pobłogosławił zebranym. Spokojnych i rodzinnych świąt życzył także wszystkim dyrektor szkoły – pan Dariusz Wojtowicz, składając jednocześnie na ręce osób zaangażowanych w przygotowanie wigilijnego spotkania listy gratulacyjne z podziękowaniem. Nie do przecenienia bowiem jest fakt, iż bez pomocy rodziców oraz pracowników szkoły spotkanie nasze nie miałoby szansy na tak okazałą formę.

Po części artystyczno-życzeniowej nadszedł długo wyczekiwany czas na degustację przygotowanych potraw. Barszcz z uszkami, pierogi z kapustą i grzybami czy domowe ciasto znikało błyskawicznie z pięknie udekorowanych stołów. Zespół śpiewaczy z Ocic zadbał o to, aby uczestnicy uroczystości mieli okazję do wysłuchania i odśpiewania znanych doskonale wszystkim kolęd i pastorałek. Skrzętnie z tej możliwości  skorzystano  i w sali długo pobrzmiewały świąteczne akordy.

Życzmy sobie i innym, aby życzliwość, bliskość i wzajemna przychylność  towarzyszyły nam nie tylko w ten świąteczny czas, ale by na co dzień wpisywały się w międzyludzkie relacje.

Agnieszka Michalczuk