14 grudnia do Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Bolesławieckiej zawitali goście z Włoch - pani Beata Alberti i pan Oriano Dosso.

Jest to rodzina, która odwiedziła nas w celu sprawdzenia umiejętności naszych dzieci, które śpiewają piosenki w języku włoskim. Goście służyli nam pomocą  w wychwyceniu ewentualnych błędów językowych, które mogliby popełnić uczniowie w trakcie śpiewania piosenek w tym języku.

Dzieci miały okazję zaprezentować również taniec hinduski. Uczniowie popisywali się swoimi umiejętnościami tanecznymi, językowymi i wokalnymi. Młodzi artyści  przygotowali swoim gościom świąteczne prezenty.

Wszyscy mogli spędzić ciekawie czas na zajęciach dodatkowych, które prowadzi pani Beata Przeperska, nauczycielka języka niemieckiego i angielskiego.

Poczęstunkiem zajęła się w/w pani, która zorganizowała spotkanie i zaprosiła gości. We wspólnym świętowaniu, rozmowach brała udział pani dyrektor szkoły - Lilla Liszcz. Swoją wizytę Włosi zakończyli zwiedzaniem szkoły.

Uczniowie bardzo cieszyli się z niecodziennej wizyty niezwykłych gości i chcieliby nadal utrzymać kontakt z obcokrajowcami, zaprzyjaźnić się z córkami wyżej wymienionego małżeństwa i rozwijać umiejętności językowe.

Beata Przeperska