To już trzeci z kolei rok, gdy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ocicach zorganizowany został kiermasz ozdób świątecznych. W tym szczególnym okresie wokół tej wyjątkowej inicjatywy skupiają się rodzice, społeczność lokalna, społeczność uczniowska, grono pedagogiczne oraz miejscowe Koła Gospodyń Wiejskich.

Dużym wsparciem tego przedsięwzięcia jest bezinteresowność ludzi przychodzących pomagać i stała współpraca szkoły ze sponsorami, którzy chętnie włączają się w tę inicjatywę. Wydarzenie miało miejsce 9 grudnia w bajkowej scenerii, pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, z pastorałkami w tle. Obok strojnych choinek, w centralnym punkcie sali, wyeksponowane zostały oryginalne, własnoręcznie wykonane ozdoby, wśród których znalazły się wieńce, stroiki, pomysłowe bombki, kartki świąteczne i setki innych ozdób i… amatorzy nietuzinkowych dekoracji mieli w czym wybierać – od tradycyjnych form po zaskakujące rozwiązania artystyczne. Świąteczną atmosferę przybliżył także stół wigilijny z przepiękną zastawą, udostępnioną na tę okazję przez Fabrykę Naczyń Kamionkowych „MANUFAKTURA” z Bolesławca.

Jako że święta nieodłącznie kojarzą się z wypiekami, uczestnicy spotkania mieli okazję, w przerwie szaleństwa zakupowego, posilić się w kawiarence i spróbować domowych ciast przy filiżance kawy i herbaty. Jak łatwo można było przewidzieć, na konsumpcji przy stoliku się zazwyczaj nie kończyło i wielu gości chętnie zaopatrywało się w ciasta „na wynos”. 

W tle rozbrzmiewały kolędy i pastorałki przygotowane przez szkolny zespół wokalny. Klimat, jaki stworzyły swym występem uczennice, sprzyjał świątecznym zakupom, podobnie jak elfy z klasy II i III, które hojnie obdarowywały przybyłych słodkimi upominkami. O dziwo, czas na odwiedziny w Ocicach znalazł także zapracowany w tym czasie święty Mikołaj, który cierpliwie pozował do okazjonalnych fotek i… rozliczał zachowanie w mijającym roku. Bardzo miłym akcentem kończącym kiermasz było wystąpienie p. Dyrektora - Dariusza Wojtowicza, który podziękował wszystkim zaangażowanym w przeprowadzenie imprezy oraz wręczył osobom szczególnie zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie kiermaszu pamiątkowe dyplomy, wyrażając jednocześnie podziękowania za włożoną pracę. Panu Dyrektorowi podziękowanie za udaną imprezę złożyły przedstawicielki rodziców i społeczności wiejskiej.

Kiermasz za nami, święta tuż, tuż… Mamy nadzieję, iż dzięki naszym wyjątkowym ozdobom będą one jeszcze piękniejsze, a ty samym niezapomniane!

Społeczność Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Ocicach