11 grudnia do Bolesławic zawitali niezwykli goście - Św. Mikołaj w towarzystwie Śnieżynki. Licznie zgromadzone w Domu Ludowym dzieci niecierpliwie  wyczekiwały na tego jakże miłego gościa.

Aby Mikołaj miło wspominał pobyt w Bolesławicach przygotowały mnóstwo niespodzianek. Gdy rozległ się dźwięk dzwonków dzieci prędko wybiegły przywitać długo wyczekiwanego gościa.

Św. Mikołaj, przybył w dość nietypowy sposób – renifery zastąpił… quad. No cóż, okazuje się, że nawet święci idą z duchem czasu, a takie pojazdy naszych milusińskich wcale nie dziwią. Najważniejsze że przywiózł mnóstwo prezentów. Uradowane dzieci skrzętnie obejrzały nowego „renifera” Mikołaja, a następnie wszyscy wspólnie udali się do środka by rozpocząć świętowanie.

Radości nie było końca, każdy chciał być pierwszy i mieć Mikołaja tylko dla siebie. Mikołaj jednak uspokoił wszystkich mówiąc, że każde grzeczne dziecko dostanie prezent. Wszystkie usiadły więc i zaczęły zadawać mnóstwo pytań Mikołajowi - skąd pochodzi, ile ma lat, dlaczego ma taki czerwony nos czy skąd ma takie „czaderskie” buty. Na wszystkie pytania Święty odpowiadał siedząc spokojnie w bujanym fotelu.

Następnie Św. Mikołaj został gorąco zaproszony przez dzieci do zabawy, wspólnych tańców i śpiewu. W końcu przyszedł długo wyczekiwany moment rozdawania prezentów, dzieci posłusznie ustawiły się w kolejce. Mikołaj każde dziecko brał na kolana i rozmawiał z nim, dzielnie we wszystkim pomagała Śnieżynka, która towarzyszyła Św. Mikołajowi przez cały czas.

Gdy wszystkie paczki zostały rozdane, Św. Mikołaj pożegnał dzieci, gdyż jak twierdził otrzymał wiele listów i wiedział, że pewnością czekają na niego z utęsknieniem inne grzeczne dzieci. Dziękujemy Św. Mikołajowi oraz jego pomocnikom za to wspaniałe spotkanie i zapraszamy za rok!

Andrzej Kosior