Tradycyjne spotkanie przedświąteczne dla mieszkańców naszej gminy odbyło się 11 grudnia w Domu Ludowym w Łaziskach. Były warsztaty tworzenia bożonarodzeniowych ozdób, zajęcia kulinarne, wspólne kolędowanie, jasełka i oczywiście – wigilijny poczęstunek.

Już na samym początku Wieczoru Tradycji Bożonarodzeniowych mogliśmy się przekonać, że w naszej gminie nie brakuje osób uzdolnionych plastycznie. Chętni, bez względu na wiek, pod czujnym okiem Anetty Kamińskiej i Krystyny Greli tworzyli piękne dekoracje. A były to bombki zdobione metodą decoupage oraz papierowe figurki aniołków i Mikołajów. W kuchni panie z tutejszego Koła Gospodyń Wiejskich zaprosiły najmłodszych do wspólnej pracy przy lepieniu pierogów oraz pieczeniu pierniczków.

Przez cały czas Zespół Śpiewaczy „Żeliszów” dbał o świąteczny nastrój grając i śpiewając piękne, polskie kolędy. A że przybyli na spotkanie goście szybko przyłączyli się do muzyków – śpiew szybko wypełnił całą salę.

O artystyczną część wieczoru zadbali także uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kruszynie, które przedstawiły zebranym piękne jasełka. Nie zabrakło w nich Maryi i Józefa, licznego grona aniołów, Heroda i diabła czy pastuszków. Zebrani mogli także wysłuchać kolęd w wykonaniu Mileny Uznańskiej.

Po zakończeniu jasełek Joanna Łucka – sołtys wsi Łaziska oraz Grażyna Łucka – Radna Rady Gminy Bolesławiec przywitały oficjalnie zebranych. Nie zabrakło ciepłych słów i życzeń. Także ze strony gości – miedzy innymi Starosty Bolesławieckiego – Karola Stasika, Zastępcy Wójta Gminy Bolesławiec – Romana Jaworskiego oraz Proboszcza Parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Kruszynie – ks. Ludwik Maciak. Przyszedł także czas na ten najbardziej wzruszający moment, czyli dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń.

Wieczór zakończył wspólny posiłek, przygotowany przez mieszkańców. Spróbować można było pierogów, barszczu, karpia, kompotu z suszu oraz domowych ciast.

Karolina Wieczorek