W piątek, 9 grudnia, w Domu Ludowym w Kruszynie odbyła się Powiatowa Wigilia Kół Gospodyń Wiejskich. Było to tradycyjne już spotkanie, które po raz kolejny gościło KGW z Gminy Bolesławiec.

Tym razem gospodyniami były panie z Kruszyna pod wodzą przewodniczącej - Ireny Szoki. Jednak jak podkreślały - wigilia była wspólnym dziełem wszystkich obecnych na Wigilii Kół, ponieważ to one przygotowały poszczególne potrawy.

Zanim jednak przyszedł czas na kosztowanie smakołyków - głos zabrały - Olga Burdyna - Przewodnicząca Powiatowej Rady KGW, która wspólnie z Grażyną Łucką oraz Rozalią Gajewską przywitały wszystkich gości, podziękowały za przybycie, zaangażowanie w przygotowanie tej uroczystości i wsparcie, które otrzymują przez cały rok. Był to także czas prezentów, które przekazali m.in. Wójt Gminy Bolesławiec - Andrzej Dutkowski, Wójt Gminy Gromadka - Dariusz Pawliszczy, Wicestarosta Bolesławiecki - Tomasz Gabrysiak oraz Janina Piestrak-Babijczuk i Jan Cołokidzi.

Po tych miłych słowach sceną zawładnęli mali aktorzy, którzy na co dzień są uczniami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kruszynie. Przedstawili oni jasełka, licznie przeplatane kolędami, które głośno śpiewali wszyscy zebrani. Wprowadziło to iście świąteczny nastrój.

Po występie przyszedł czas na wspólny posiłek, na stołach pojawiły się bowiem liczne smakołyki - uszka z barszczem, pierogi, krokiety, kutia, ryba po grecku, karp, kapusta z grochem, śledzie oraz pyszne, domowe ciasta. 

Najważniejsza była jednak pełna przyjaźni, ciepła atmosfera, która towarzyszyła piątkowej Powiatowej Wigilii KGW.

Karolina Wieczorek

fot. Konrad Truszkowski, Karolina Wieczorek