W listopadzie 2016 r. rusza kolejna edycja spotkań w ramach akcji społecznej TAURONA pod hasłem „Nie znasz, nie otwieraj!”. Projekt skierowany jest do seniorów, którzy w trakcie spotkań będą mogli dowiedzieć się, jak chronić swoją prywatność i nie dać się zwieść oszustom.

Spotkanie w Bolesławcu w ramach akcji „Nie znasz, nie otwieraj!” odbędzie się w środę 30 listopada w 2016 r. o godzinie 10:00 w Kinie FORUM przy pl. Piłsudskiego 1C. Udział w akcji „Nie znasz, nie otwieraj” jest bezpłatny, zapraszamy więc wszystkich zainteresowanych tematem.

Spotkanie poprowadzi Michał Fajbusiewicz – dziennikarz i felietonista, znany z programów „Magazyn kryminalny 997” oraz „Fajbusiewicz na tropie”. W trakcie wykładu Michał Fajbusiewicz, przedstawi główne zagrożenia, jakie spotykają osoby starsze, opisze najpopularniejsze techniki stosowane przez oszustów oraz wskaże proste rozwiązania, które pozwolą seniorom zwiększyć bezpieczeństwo w domu.

Spotkaniu towarzyszyć będzie również trening, który pozwoli uczestnikom rozwinąć asertywną postawę i nauczyć się przyjmowania jej podczas kontaktów z przedstawicielami handlowymi.

Podczas wykładu omówione zostaną również reguły podpisywania bezpiecznych umów oraz najważniejsze prawa każdego konsumenta. Po zakończeniu spotkania wszyscy seniorzy otrzymają zawierający najistotniejsze informacje „Poradnik bezpiecznego klienta”, a także upominki od organizatora.

Akcja jest kolejnym elementem stałego aktywnego zaangażowania marki TAURON w rozwiązywanie problemów związanych z bezpieczeństwem seniorów i promowania zachowań zwiększających bezpieczeństwo osób starszych w życiu codziennym.

Danuta Szczepaniak