18 listopada w Domu Ludowym w Trzebieniu, odbył się Dzień Misia. Jak co roku był pełen atrakcji i zabaw dla dzieci oraz dorosłych.

Wydarzenie rozpoczęło się piosenką pt. „Biały miś” w wykonaniu Bugusława Weissa. Następnie przyszedł czas na przedstawienie „Jaś i Małgosia” w wykonaniu grupy „Retro” z Trzebienia w składzie Janina Kraczkowska, Ludwika Oleksiak, Krystyna Bachusz, Zbigniew Bożęcki, Bogusław Weiss. Aktorzy wykazali się nie tylko świetną grą aktorską, ale również wspaniałym podejściem do dzieci, które były zachwycone przedstawieniem.

Po przedstawieniu rozbawione dzieci wzięły udział w konkursach i zabawach. Pani Krystyna Bachusz poprowadziła pociąg, na który trzeba było wykupić bilet w postaci cukierka płacąc za niego… uśmiechem. Odbyły się również wybory na „najmilusińkiego” misia oraz wiele innych zabaw, za które dzieci otrzymywały nagrody.  

Rodzice z rozbawieniem przyglądali się poczynaniom wszystkich członków kabaretu, którzy z radością zabawiali dzieci. Na spotkanie przybyła Sołtys wsi Trzebień Małgorzata Zoryło. Serdeczne podziękowania dla: Rady Sołeckiej wsi Trzebień za  zakup słodyczy i nagród, paniom z KGW z Trzebienia za przygotowanie poczęstunku, Radzie Rodziców przy ZSP w Trzebieniu za upieczenie pysznych ciast i uczestnictwo w programie, panu Leonowi Skrabucha za drzewka do przygotowania scenografii oraz grupie „Retro” za wkład pracy w przygotowanie inscenizacji „Jaś i Małgosia”.

Inicjatorką i organizatorką całego przedsięwzięcia była Pani Janina Kraczkowska, której bardzo dziękujemy za wspaniały wieczór.

Agnieszka Faltyn