„Jeszcze Polska nie zginęła póki my żyjemy…” – hymnem państwowym rozpoczęły się obchody Święta Niepodległości w Gminie Bolesławiec. Doniosły charakter imprezy podkreślały państwowe flagi oraz galeria prac dotyczących odzyskania niepodległości przez nasz kraj. 

Główne nagrody w konkursie plastycznym otrzymali: Marcelina Wieczorek i Jakub Wieczorek z Kraśnika Górnego. Wyróżnieni to: Daniel Tomanik, Wiktor Magarewicz, Dawid Czyż, Bartosz Wójcik, Bartosz Myczewski i Weronika Bram. 

To, że polski duch nie zaginął w narodzie, a patriotyzm nie jest pustym słowem pokazali słowami wierszy i piosenek występujący 10 listopada w Domu Ludowym w Trzebieniu. Rozbrzmiewały tony patriotycznych piosenek: „My, pierwsza brygada”, „ Wojenko, wojenko…”, „ Dziś idę walczyć mamo…”, „Rozkwitały pąki białych róż…” i jeszcze wiele innych. Występy zakończyła „Rota”, która była kontrkandydatem Mazurka Dąbrowskiego do miana hymnu Polski. Wiele piosenek było na tyle znanych, że w ich śpiewaniu brała udział publiczność. Przed widownią wystąpili uczniowie Agnieszki Orawiec z Pracowni Wokalnej w Kruszynie: Joanna Paszkiewicz, Blanka Kondratowicz, Jan Kozicki oraz wykonawcy, ćwiczący w Domu Ludowym w Trzebieniu pod czujnym okiem Agnieszki Faltyn: Emilia Trojnar, Paulina Kubica, Kim Brands, Ola Faltyn, Wiktoria Skrabucha, Wiktoria Kwaśniewska, Martyna Bachusz, Zuzia Orlak i Kaja Antos. Bardzo ciekawe trio muzyczne stworzyli wspólnie: Małgorzata Suchcicka, Agnieszka Faltyn oraz Bogusław Waiss.

Patriotyczne piosenki w ich interpretacji spotkały się z uznaniem publiczności. 

Beata Widera