28 października to dla mieszkańców Chościszowic ważna data. Tego dnia do ich użytku oddane zostało bowiem boisko wielofunkcyjne i plac zabaw, zlokalizowane w sąsiedztwie istniejącego Domu Ludowego.

Tym samym Gmina Bolesławiec zakończyła już program budowy boisk wielofunkcyjnych i placów zabaw w każdym sołectwie, który realizowany był z myślą o najmłodszych, ale z boisk korzystać mogą mieszkańcy w każdym wieku. I tak na koniec 2016 r. swoje miejsce do aktywnego spędzania wolnego czasu zyskali mieszkańcy Chościszowic. Dziś na terenie Gminy Bolesławiec znajduje się 37 boisk wielofunkcyjnych, 29 placów zabaw oraz 12 siłowni zewnętrznych.

Nawet w tak niewielkiej miejscowości powstało miejsce do aktywnego wypoczynku. Gmina zdecydowała bowiem, że bez względu na liczbę mieszkańców – w każdym sołectwie dzieci, młodzież i dorośli powinni mieć możliwość bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Wszystkie obiekty nie tylko posiadają niezbędne atesty i pozwolenia – są one także wizualnie atrakcyjne i kolorowe.

W otwarciu uczestniczyli licznie mieszkańcy Chościszowic. Na ręce tych najmłodszych Wójt Gminy Bolesławiec – Andrzej Dutkowski oraz Wiceprzewodniczący Rady Gminy Bolesławiec – Michał Gajewski przekazali sprzęt sportowy. Wśród gości znaleźli się także przedstawiciele Urzędu Gminy, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie – Janusz Cieśla oraz wykonawca robót - Maciej Jagielski.

Mieszkańcy wsi z sołtys - Janiną Warowy na czele, przygotowali także poczęstunek, dlatego po zakończeniu części oficjalnej spędzili jeszcze wspólnie czas na rozmowie.

Karolina Wieczorek