Dzień Komisji Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej w Bożejowicach przebiegał bardzo uroczyście. Na wstępie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pod opieką pani Aleksandry Kojder powitali wszystkich zebranych i zaprezentowali program artystyczny z okazji Dnia Nauczyciela. Miłym akcentem były życzenia, kwiaty oraz certyfikaty Dobrego nauczyciela wręczone wszystkim uczącym i emerytom. Nie zapomniano również o życzeniach dla pracowników obsługi i administracji szkoły.

Dalszą część spotkania poświęcono pierwszej klasie. Przy akompaniamencie piosenki Jeszcze wczoraj byłem maluszkiem, z małym noskiem i okrągłym brzuszkiem… przejęte dzieci wyszły na środek wraz z wychowawczynią panią Lidią Dąbal. Widniejący w tle napis: Pasowania nadszedł czas, uczniem będzie każdy z nas! przypominał o doniosłej chwili. Podczas uroczystości dzieci zdawały egzamin, który przeprowadziły uczennice klasy VI. Każde z nich otrzymało konkretne zadanie do wykonania. W obecności wszystkich zaproszonych gości i społeczności szkolnej uczniowie musieli wykazać się umiejętnością liczenia, znajomością figur geometrycznych, wiadomościami z krainy geograficzno – przyrodniczej, muzycznej, ruchu drogowego, a także wiedzą dotyczącą naszej Ojczyzny. Na koniec udowodniły, że posiadają zdolności aktorskie, prezentując przygotowany wraz z wychowawczynią program artystyczny. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w swoim występie obiecali pierwszoklasistom pomoc w każdej sytuacji. Zwrócili także uwagę na najważniejsze zasady obowiązujące w życiu szkolnym. Maluchy złożyły uroczyste ślubowanie, a następnie zostały pasowane przez panią dyrektor na uczniów. Wychowawczyni wręczyła podopiecznym dyplomy. Rodzice także złożyli uroczyste ślubowanie, obiecując kochać swoje dzieci, interesować się ich sukcesami i problemami oraz uważnie ich słuchać. Przyrzekli też współpracować z wychowawczynią i szkołą w celu jak najlepszego rozwoju ich dziecka.

Wreszcie nadszedł najprzyjemniejszy dla dzieci moment: pani dyrektor, przedstawiciele wszystkich klas a także rodzice wręczyli pełnoprawnym uczniom upominki. Na koniec pierwszoklasiści zasiedli do słodkiego poczęstunku wraz ze swoimi rodzicami, nauczycielami i pracownikami szkoły.

Lidia Dąbal