28 września uczennice z klasy szóstej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kraśniku Dolnym  zorganizowały dla swoich kolegów imprezę z okazji Dnia Chłopaka. Każda z dziewcząt przygotowała konkurs związany ze swoim hobby. Nasi chłopcy przekonali się na własnej skórze, że zainteresowania dziewcząt będą dla nich nie lada wyzwaniem. Kilku z nich odmawiało udziału i wymawiało się różnymi argumentami, ale w końcu dali się przekonać.

Pierwszy konkurs został wymyślony przez Olę, która kocha tańczyć. Zadaniem naszych kolegów był solowy taniec do wybranej przez dziewczęta muzyki. Mimo, że każdy z chłopców zatańczył dość atrakcyjnie, to uczennice musiały wyłonić zwycięzcę. Tak więc pierwsze miejsce w tanecznym konkursie zajął Tomasz Nenkin! Drugie miejsce zostało przyznane Wiktorowi Szymańskiemu, a trzecie Michałowi Mazurowi. Zwycięzca tej konkurencji otrzymał słodką nagrodę i wykonał sobie zdjęcie ze wszystkimi dziewczynami.

Kiedy opadły emocje po pierwszym konkursie, nasi chłopcy musieli zmierzyć się z kolejnym wyzwaniem. Tym razem pomysłodawczynią rywalizacji była Weronika. Otóż następny konkurs polegał na uczesaniu wylosowanej przez siebie dziewczyny. Wydawać by się mogło, że jest to niemożliwe by nasi fryzjerzy amatorzy nie dali sobie rady z tak prostym zadaniem. Jednak było całkowicie na odwrót… Zadanie tak proste, a nasi chłopcy na nim polegli. Nie obeszło się bez śmiechu i zdumionych twarzy uczennic przeglądających się w lustrze. Najczęściej chłopcy wiązali włosy w kucyk, lecz jeden z nich postawił na fryzurę o wiele szykowniejszą i bardziej elegancką. Jego próby nie poszły na marne i tak oto zdobył pierwsze miejsce. Brawa dla Wiktora Szymańskiego! Zdobywcą drugiego miejsca został Jakub Jędrej, który na głowie swojej modelki zrobił najwytrzymalszego kucyka. Trzecie miejsce zdobył Adrian Dojnikowski. Tak jak poprzednio zwycięzca został nagrodzony słodkościami. Po tych dwóch jakże emocjonujących konkursach, wszyscy zasiedli do stołów i z przyjemnością częstowali się przyniesionymi przez organizatorki ciastkami i napojami.

Po krótkiej przerwie szóstoklasiści powrócili do zabawy. Nasz trzeci konkurs polegał na tym by chłopcy wymyślili humorystyczne opowiadanie, które rozbawi publiczność. Niektórzy z nich podzielili się na dwuosobowe grupy, inni próbowali fantazjować indywidualnie. Dałyśmy młodzieńcom pięć minut na wymyślenie swojej opowieści. Kiedy czas minął każdy z nich miał przedstawić na klasowej scenie wymyśloną śmieszną historię. Mimo, że każda z opowieści była bardzo ciekawa i śmieszna, to zwycięzca mógł być tylko jeden. Zdobywcą pierwszego miejsca został duet składający się z Piotra Częstochowskiego i Tomasza Nenkina. Ta dwójka opowiadając swoją opowieść wykazała się sporymi zdolnościami aktorskimi, przez co zaskarbili sobie serca naszej kochanej publiczności. Drugie miejsce zostało przyznane Jakubowi Jędrejowi, a trzecie Adrianowi Dojnikowskiemu. Zwycięzcy zostali nagrodzeni słodką nagrodą. Na tym konkursy zakończyły się. Jednak nie oznaczało to, że zabawa dobiegła końca! O nie! Nasze drogie uczennice przygotowały dla chłopaków rozmaite wróżby, które kto wie… może przepowiedzą przyszłość naszym drogim kolegom? Pod sam koniec lekcji wszyscy członkowie szóstej klasy usiedli w kole i wspólnie bawili się losując swoje zadania. Nie obeszło się bez wyzwań typu: „Przytul osobę na literę W” czy „Uściskaj swojego kolegę po prawej stronie”. 

Na zakończenie tego radosnego poranka dziewczęta wręczyły chłopcom wytęsknione prezenty. Były to między innymi piłki, dezodoranty, słowem niezbędniki prawdziwych mężczyzn. W chwili kiedy zadzwonił dzwonek, byliśmy bardzo zawiedzeni. Zabawa skończyła się wraz z nim, lecz mimo to wszyscy zgodzili się co do jednego : „Zabawa była super”! — Taką właśnie odpowiedź usłyszała od klasy wychowawczyni gdy zapytała uczniów jak nam się podobało. Wszyscy mamy nadzieję, że i kolejne imprezy będą tak udane jak ta z okazji Dnia Chłopaka!  Ślę każdemu męskiemu uczniowi naszej szkoły życzenia mając pewność, że i oni spędzili w tak przyjemny sposób swoje święto.

Małgorzata  Paszko - uczennica klasy VI