We wtorek, 27 września, na boisku sportowym ZSP w Bożejowicach rozegrano Mistrzostwa Szkół Podstawowych Gminy Bolesławiec w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Zawody szczypiorniaka były inauguracją szkolnych rozgrywek sportowych w roku szkolnym 2016/2017. Do rywalizacji przystąpiły cztery szkolne reprezentacje z Bożejowic, Kraśnika Dolnego, Kruszyna oraz Trzebienia. Mistrzostwo gminy z kompletem zwycięstw wywalczyły zawodniczki z Kruszyna, które w końcowej klasyfikacji okazały się lepsze od rówieśniczek z Trzebienia, Bożejowic i Kraśnika Dolnego. 

 

Tydzień później we wtorek, 4 października, również w Bożejowicach swoje zawody rozegrali chłopcy. Ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne sportową rywalizację przeniesiono do sali sportowej. Do walki o tytuł mistrzowski stanęły zawodnicy trzech gminnych szkół z Bożejowic, Kraśnika Dolnego oraz Kruszyna. Najlepszą drużyną okazała się szkolna reprezentacja z Kruszyna. Drugie miejsce zajęli uczniowie z Kraśnika Dolnego, a trzecie gospodarze z Bożejowic. 

 

Obie reprezentacje z Kruszyna prowadzone przez Marka Kwaśniaka reprezentować będą naszą gminę podczas zawodów na szczeblu powiatowym. 

Gratulujemy!

Krzysztof Mosiądz