We wtorek, 20 września, po raz pierwszy w Przedszkolu w Kruszynie odbył się  Dzień Przedszkolaka. Jest to ogólnopolskie święto uchwalone przez Sejm w 2013 r.

Już rano dzieci powitała wesoła muzyka. Maluchy i starszaki ubrane na niebiesko ozdabiały swoje korony. A po śniadaniu dopiero zaczęła się prawdziwa zabawa. Po odśpiewaniu hymnu przedszkolaka kolorowym korowodem z balonami i transparentami dzieci przemaszerowały ulicami Kruszyna. Znajome osoby z uśmiechem przesyłały nam gorące życzenia. Kilka kolorowych balonów wypełnionych dziecięcymi marzeniami wypuściliśmy w niebo. Po powrocie do przedszkola czekał już na dzieci przyjaciel Smurf, który rozpoczął niebieską dyskotekę. Tańce przy największych przebojach dziecięcych, przeplatane były konkursami plastycznymi i zabawami integracyjnymi. Cukierkowa "szukanka" sprawiła przedszkolakom również wiele radości. Ku zaskoczeniu wszystkich pan Dyrektor również ubrał tego dnia niebieską koszulę. Złożył dzieciom najlepsze życzenia.

Słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców bardzo dzieciom smakował. Stoły aż uginały się od rozmaitych smakołyków.

Ten radosny dzień trwałby dłużej, ale okazało się, że czas już wracać do domu. Na zakończenie wszystkie przedszkolaki otrzymały medale super przedszkolaka. A słowa piosenki najlepiej tłumaczą, dlaczego należy organizować takie święto: "Bo wszystkie przedszkolaki to jedna rodzina, starszak czy maluch, chłopak czy dziewczyna".

Wszystkim rodzicom zaangażowanym w przygotowanie i przebieg imprezy składamy serdeczne podziękowania.

Dorota Żuk, Joanna Piechota i Justyna Mandżak