21 września w Domu Ludowym w Kraśniku Dolnym odbyła się Gala Mistrzów Sportu. Tym samym nagrodzono stypendiami 34 sportowców z Gminy Bolesławiec.

Tradycyjnie już Wójt Gminy Bolesławiec – Andrzej Dutkowski uhonorował tych uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów, którzy w roku szkolnym 2015/2016 osiągnęli znaczące sukcesy sportowe i  w ten sposób przyczynili się do promowania Gminy Bolesławiec. Wójt podkreślił w swoim przemówieniu, że Gala jest świętem wszystkich sportowców, ale także ich rodziców i nauczycieli. Podkreślił także, że cieszy się z tego, iż młodzi mieszkańcy naszej gminy tak chętnie korzystają z infrastruktury i zaplecza sportowego.

Obowiązujące uczniów kryteria, jakie musieli spełnić, były następujące - w indywidualnych dyscyplinach sportowych: od I do III miejsca - na etapie powiatowym, od I do VI miejsca - na etapie strefowym bądź okręgowym, od I do X miejsca - na etapie wojewódzkim, makroregionie lub ogólnopolskim oraz od I do X miejsca - w zawodach międzynarodowych, natomiast w zespołowych dyscyplinach sportowych: I miejsce - na etapie wojewódzkim, od I do III miejsca – w makroregionie, od I do X miejsca - na etapie ogólnopolskim lub od I do X miejsca - w zawodach międzynarodowych. Spełniło je 34 uczniów, którzy otrzymali stypendia, certyfikaty oraz statuetki. Specjalne podziękowania trafiły także do rodziców i opiekunów.

O artystyczną oprawę zadbali uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kraśniku Dolnym, którzy przygotowali trzy pokazy – akrobatyczny, taneczny oraz muzyczny.

Wśród zaproszonych na Galę Mistrzów Sportu gości znaleźli się poza nagrodzonymi i ich rodzinami dyrektorzy szkół gminnych i miejskich, samorządowcy oraz radni.

Gratulujemy sportowych sukcesów.

Lista stypendystów:

 1. Mateusz MAJSZCZYK
 2. Martyna GASIK
 3. Brajan TOMASZEWSKI
 4. Sophie GÓRZAŃSKA
 5. Iga KĘDZIERSKA
 6. Justyna GRUDZIEŃ
 7. Pola BURCZYK
 8. Nina MAKSYMOWICZ
 9. Nadia MAKSYMOWICZ
 10. Martyna ZIMA
 11. Maja  ZIMA
 12. Hubert DURTKA
 13. Kacper DURTKA
 14. Lena  WYRWAŁ
 15. Julia KONDRACIUK
 16. Wiktoria  GALEK
 17. Piotr SKIBA
 18. Szymon SZAL
 19. Damian LEWANDOWSKI
 20. Daria PIOTROWSKA
 21. Damian  WĄSIK
 22. Kacper DEKA
 23. Dawid SKOCZYLAS
 24. Kamila DUDEK
 25. Kamil KUCZYŃSKI
 26. Karolina ZATYLNA
 27. Magdalena PRZYSTARZ
 28. Eryka JANIEC
 29. Anna RUDEK
 30. Marcelina CZUCHRAJ
 31. Wiktoria TOMCZYK
 32. Jakub KWOCZKA
 33. Zuzanna  LEWANDOWSKA
 34. Julia ROGULA

 

Karolina Wieczorek