Ruszyła rekrutacja SuperW, czyli wolontariuszy Szlachetnej Paczki. W zeszłym roku dzięki akcji pomoc otrzymało 20 771 rodzin. Nie byłoby to możliwe bez wolontariuszy, którzy poświęcają swój wolny czas, by pomóc osobom i rodzinom w trudnej sytuacji. W tym roku potrzeba ich aż 13 700. To największa od 15 lat trwania projektu liczba.

- Do pomagania i wolontariatu podchodzimy kompleksowo. Bo wolontariat w Paczce i Akademii nie jest poświęcaniem się, tylko jest rozwijaniem siebie, zdobywaniem nowych kompetencji – w tym biznesowych – podkreśla ks. Jacek Wiosna Stryczek. - To jest taki wolontariat jak Harvard, czyli jak go skończysz, to po nim jesteś już innym człowiekiem. Człowiekiem, który dużo potrafi i jest sprawczy – dodaje.

Wolontariusze po odbyciu szkolenia, odwiedzają rodziny zgłoszone do projektu. Poznają ich historie i podejmują decyzję, czy dana rodzina kwalifikuje się do tego, by otrzymać pomoc. Następnie sporządzane są opisy, które będą zamieszczone na stronie internetowej. Dzięki temu darczyńcy mają możliwość wyboru rodziny, której chcą pomóc i przygotować dla niej paczkę.

Warto dołączyć do drużyny Szlachetnej Paczki chociażby po to, aby przeżyć wspaniałą przygodę czy poznać nowych ludzi. Projekt daje szansę nie tylko zwyczajnego niesienia pomocy biednym, ale przede wszystkim ma być początkiem zmian, swoistym impulsem do działania i poprawy swojej sytuacji życiowej.

Rekrutacja wolontariuszy SZLACHETNEJ PACZKI ruszyła 6 września i potrwa do 15 października. Nie zwlekaj i zgłoś się już dziś na www.superw.pl.

JEDEN ZA WSZYSTKICH, WSZYSCY ZA JEDNEGO!

Agnieszka Baszczyj