Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ocicach, zgodnie z koncepcją wychowywania uczniów w duchu wartości patriotycznych oraz poczucia tożsamości narodowej, z zapałem przyłączył się do ogólnopolskiej akcji "Narodowe Czytanie". To już trzecia edycja, w której aktywnie uczestniczą nasi uczniowie.

- To piękna, cudowna powieść o miłości, o upadającym imperium, ale przede wszystkim o sile wiary, która potrafi czasem góry przenosić – mówił w lutym tego roku prezydent Andrzej Duda, ogłaszając wyniki głosowania. - „Quo vadis” stanowi opowieść o triumfie odwagi, o konsekwencji w działaniu, o solidarności w imię fundamentalnych idei. Dla nas, Polaków, mądre przesłanie powieści Henryka Sienkiewicza ma dodatkowy wymiar zwłaszcza dziś, w świetle 1050-lecia Chrztu naszej Ojczyzny.

Zważywszy na krótki okres, uczniowie wyśmienicie wywiązali się z zadania przygotowania uroczystości. Złożyły się na nią informacje o samym autorze – Henryku Sienkiewiczu, krótka geneza powieści oraz obszerne jej fragmenty, wzorcowo zinterpretowane przez uczestników szkolnego koła teatralnego. Kostiumy przygotowane przez wszystkich uczniów dodatkowo uatrakcyjniły tę czytelniczą ucztę.

Widząc entuzjazm zarówno widowni, jak i młodych aktorów, z całą pewnością można stwierdzić, iż kolejna odsłona „Narodowego Czytania” w naszej szkole będzie równie udana!

Edyta Sienkiewicz

fot. Agnieszka Michalczuk