Po raz kolejny Gmina Bolesławiec wzięła udział w Ceramicznej Paradzie, otwierającej Bolesławieckie Święto Ceramiki. Wspierana przez radnych Rady Gminy Bolesławiec z Przewodniczącym – Bogusławem Uziejem na czele, pracowników Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie oraz Gminny Zespół Pieśni i Tańca „Jutrzenka” zapraszała na Dożynki Gminne.

Już po raz drugi nasza Gmina promowała podczas bolesławieckiej imprezy Święto Plonów, które już w najbliższą niedzielę odbędzie się w Trzebieniu. Podobnie jak w roku ubiegłym stroje, w jakich wystąpiła reprezentacja Gminy Bolesławiec, jednoznacznie wskazywały, jakie tradycje promujemy – panie w pięknych, misternych wiankach ze zbóż i kwiatów, w chustach i spódnicach w ludowe wzory oraz panowie – w słynnych już zbożowych krawatach na czele z Wójtem – odzianym dodatkowo w zbożową kamizelkę. Towarzysząca nam grupa „Jutrzenka” przez całą drogę grała i śpiewała znane wszystkim ludowe utwory, w których śpiew włączali się oglądający Paradę.

Na trasie naszego przemarszu nie tylko rozdawaliśmy ulotki, promujące Dożynki Gminne, ale także częstowaliśmy jabłkami, rogalikami z powidłami oraz pysznym chlebem. Wypieki, podobnie jak krawaty i wianki, powstały w Kraśniku Dolnym – Wiosce Sześciu Zbóż. Tamtejsze Koło Gospodyń Wiejskich po raz kolejny wsparło inicjatywę Gminy i zaangażowało się w przygotowania.

Na koniec Wójt Gminy – Andrzej Dutkowski oraz Przewodniczący Rady Gminy – Bogusław Uziej wręczyli Prezydentowi Miasta – Piotrowi Romanowi ogromny, dożynkowy chleb i w ten sposób symbolicznie zaprosili wszystkich mieszkańców Bolesławca, ale i turystów na Święto Plonów.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc przy przygotowaniach oraz tym, którzy wspólnie z nami przeszli ulicami miasta, szczególnie dla Gminnego Zespołu Pieśni i Tańca „Jutrzenka”. Specjalne podziękowania kierujemy także do towarzyszących nam tego dnia fotografów, dzięki którym powstała prezentowana poniżej fotorelacja.

Karolina Wieczorek

Fot. Iwona Mucha-Zabora i Dariusz Dudziak

Zapraszaliśmy na dozynki_TV.jpeg