Za nami pierwsza część sobotnich działań. W Krępnicy rywalizowali biegacze w IV kategoriach i na IV różnych dystansach. Natomiast w Brzeźniku i Ocicach odbyły się warsztaty taneczne, na których każdy chętny mógł nauczyć się nowej choreografii.

W samo południe rozpoczęła się rywalizacja w ramach „Biegu po Wspomnienia”. O miejsce na podium walczyli już 5-latkowie, którzy mieli do pokonania dystans 200 m. Starsi biegli trasą na 500, 1500 i 6300 metrów.

Na każdego biegacza czekały pakiety startowe i medale, a gratulacje składał Wójt Gminy Bolesławiec – Andrzej Dutkowski oraz wiceprezes Klubu Biegacza Bolesławiec - Leszek Jędrzejczyk. W kategorii I zwyciężył Jakub Muniak przed Livią Grzybowską, Karolem Jańcem i Anną Madej. W kategorii II najlepsza okazała się Wiktoria Pietruszun, a kolejne miejsca zajęli Maciek Kosior, Zosia Koza, Kamil Chwała. W kolejnej kategorii wiekowej I miejsce zajął Kacper Penkiewicz, II - Bartosz Sapeta, III - Bianka Pilitowska a IV - Krystian Kotula. W kategorii open czyli 16-latków i starszych bezkonkurencyjny okazł się Łukasz Król. Kolejne miejsca zajęli Mirosław Jaźwiec, Paweł Miniak oraz Grzegorz Kużaj.

Organizatorami sportowych zmagań był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie oraz Klub Biegacza Bolesławiec, którzy czuwali nad sprawnym przebiegiem rywalizacji.

Wszystkim, którzy wystartowali w biegu gratulujemy i dziękujemy, że zdecydowali się spędzić ten czas aktywnie.

Dla tych, którzy biegać nie lubią, ale lubią aktywność przygotowaliśmy warsztaty taneczne, które odbyły się w Brzeźniku oraz Ocicach. W trakcie ich trwania chętni mogli poznać podstawowe kroki i nauczyć się układu, który z pewnością przyda im się na niedzielnej Feście.

Tymczasem jeszcze dziś zapraszamy na Wspólne przy ogniu muzykowanie, które rozpocznie się o godz. 20.00 na terenie zielonym przy Hotelu Europa w Kruszynie. Jak zawsze będzie to okazja do wspólnej zabawy oraz poznania lepiej naszych gości z zespołu KUD OPANAK.