28 maja w Trzebieniu odbył się dzień otwarty remizy Ochotniczej Straży Pożarnej Trzebień. Podczas imprezy odbyło się wiele pokazów strażackich, konkursów oraz atrakcji.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się pozorowana akcja ratownicza przy pomocy samochodu technicznego OSP Nowogrodziec. Strażacy z OSP Trzebień razem z OSP Nowogrodziec ratowali uwięzionego w samochodzie poszkodowanego. Atrakcją był także wóz z drabiną z KP PSP Bolesławiec

Gościem specjalnym było Bolesławieckie Stowarzyszenie Kawaleryjskie im. 6 Pułku Ułanów Kaniowskich, którzy przedstawili pokaz ujeżdżenia. Na konikach (Harfie i Dywizjonie) reprezentowali Martyna Słobodzian i Grzegorz Jankowski. Odbyły się również występy artystyczne dzieci uczęszczających na zajęcia w Domu Ludowym "Jarzębina" w Trzebieniu. Bardzo ciekawe konkursy, takie jak strażacki tor przeszkód, trafianie do celu wodnym strumieniem, przenoszenie poszkodowanego na czas, quiz wiedzy strażackiej oraz pierwszej pomocy, były oblegane przez rzesze chętnych. Na koniec odbyła się zabawa taneczna po remizą która trwała prawie do wschodu słońca.

Organizatorami imprezy była Ochotnicza Straż Pożarna w Trzebieniu przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie

Organizatorzy serdecznie dziękują firmie „Wedlindrobex” z Bolesławca za wsparcie, Kołu Gospodyń Wiejskich z Trzebienia oraz wszystkim tym, którzy pomogli w organizacji tego przedsięwzięcia.

Agnieszka Faltyn