Kolejna edycja Festy już 5 czerwca w Bolesławicach. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, organizatorzy przygotowali także cykl imprez towarzyszących, które rozpoczną się już w piątek – 3 czerwca.

Tegoroczną Gwiazdą Bałkańskiej Festy będzie zespół KUD OPANAK, który już w 3 czerwca wystąpi na koncercie w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kraśniku Dolnym. Początek o godz. 18.00 a wstęp na wydarzenie jest wolny.

Sobota upłynie bardziej aktywnie – o godz. 12.00 zapraszamy wszystkich aktywnych do udziału Biegu po Wspomnienia, który wystartuje przy wjeździe przy zbiorniku wodnym w Krępnicy. Do udziału zgłosić się mogą dzieci, młodzież i dorośli. To już ostatnia chwila, by wysłać zgłoszenie.

Godzinę później, bo o 13.00, w Domu Ludowym w Brzeźniku oraz w sali prób i ćwiczeń w Ocicach odbędą się Warsztaty taneczne. Nabyte umiejętności można będzie wykorzystać na niedzielnej imprezie głównej. Zajęcia będą bezpłatne.

Również w sobotę odbędzie się Wspólne przy ogniu muzykowanie. Zapraszamy chętnych na teren zielony przy Hotelu Europa w Kruszynie. Startujemy o godz. 20.00 a przybyłym gwarantujemy sporą dawkę muzyki i tańca. Wstęp kosztować będzie 10 zł.

Kulminacją wszystkich działań będzie niedzielna Bałkańska Festa, która rozpocznie się już od godz. 14.00 na boisku sportowym w Bolesławicach. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla wszystkich bez względu na wiek. Można będzie spróbować swoich sił w warsztatach robienia pity oraz warsztatach tkackich, dla dzieci przygotowane zostaną dmuchańce, a dla smakoszy – stoiska gastronomiczne, na których oprócz pity czy pećenicy spróbować można będzie wielu potraw polskich i bałkańskich. Przez cały dzień na scenie prezentować się będą zespoły z repertuarem polskim i tym z bałkańskimi korzeniami.  Ważnym wydarzeniem będzie wręczenie medali z okazji 70 lat osadnictwa w Gminie Bolesławiec. Gwiazdą Wieczoru będzie zespół KUD OPANAK, a Festę zakończy zabawa taneczna.

Szczegóły na stronie www.facebook.com/balkanskafesta

Karolina Wieczorek

PlakatFestaBalkanska.jpeg